Wiosna 2023: Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny? O której dokładnie godzinie?

Ewelina

Styl życia

14.03.2023 11:16

Wiosna 2023: Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny? O której dokładnie godzinie?

Wiosna to czas przebudzenia i ożywienia. Właśnie dlatego pierwszy dzień wiosny jest tak istotnym wydarzeniem dla wielu osób. Czekamy na niego z utęsknieniem i niecierpliwością.

  • Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny?
  • O której godzinie dokładnie można go powitać?
  • Jak świętować pierwszy dzień wiosny?

Data pierwszego dnia wiosny w 2023 roku

Pierwszy dzień wiosny to święto, które każdy kocha. Cieszymy się na myśl o dłuższych, słonecznych dniach, cieplejszych temperaturach i kwitnącej przyrodzie. W 2023 roku pierwszy dzień wiosny wypada w poniedziałek, 20 marca.

O której godzinie zaczyna się wiosna?

Zgodnie z kalendarzem astronomicznym pierwszy dzień wiosny zaczyna się w momencie równonocy wiosennej. Jest to moment, w którym na równiku ziemi promienie słoneczne padają pionowo. W 2023 roku równonoc wiosenna przypada na godzinę 16:08 czasu środkowoeuropejskiego. Oznacza to, że to właśnie o 16:08 w poniedziałek, 20 marca, oficjalnie rozpocznie się wiosna.

Zdjęcie Wiosna 2023: Kiedy wypada pierwszy dzień wiosny? O której dokładnie godzinie? #1

Jak powitać wiosnę?

Pierwszy dzień wiosny to doskonała okazja, aby powitać nowy sezon i celebrować zmiany, jakie niesie ze sobą natura. Jest wiele sposobów na to, jak uczcić ten dzień. Możesz na przykład wybrać się na spacer po parku, posadzić kwiaty w ogrodzie, urządzić wiosenny piknik lub po prostu cieszyć się słońcem i ciepłem (o ile pogoda na to pozwala). Wiosna to czas odradzania się przyrody, a wraz z nią i naszej energii. Dlatego warto wykorzystać ten czas w jak najlepszy sposób.

Pierwszy dzień wiosny to ważne wydarzenie, które przypada na 20 marca 2023 roku. Oficjalnie zaczyna się on o godzinie 16:08 czasu środkowoeuropejskiego, w momencie równonocy wiosennej. To doskonała okazja, aby powitać nowy sezon i celebrować zmiany, jakie niesie ze sobą natura. Cieszmy się zatem wiosną w pełni!