Co stanie się po śmierci z osobą niewierzącą? Zadziwiająca odpowiedź księdza!

Justyna

Człowiek

15.03.2023 21:58

Co stanie się po śmierci z osobą niewierzącą? Zadziwiająca odpowiedź księdza!

Popularny w sieci ksiądz Sebastian Picur znów zaskoczył użytkowników Tik Toka. Jego odpowiedź na pytanie jednego z użytkowników platformy była zadziwiająca dla sporej części internautów.

Zaskakująca odpowiedź duchownego

Sebastian Picur to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych polskich księży na Tik Toku. Duchowny porusza w swoich wypowiedziach wiele kwestii związanych z wiarą, a jego nagrania cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie jego profil śledzi już prawie 650 tys. internautów.

Chociaż ksiądz komentuje rzeczywistość w bardzo prosty sposób, dzięki czemu łatwo dociera do szerokiego grona odbiorców, to jego wypowiedzi często dzielą internautów. Niedawno jeden z nich zadał mu pytanie o to, co dzieje się po śmierci z osobami, które deklarują, że są niewierzące.

W odpowiedzi ksiądz stwierdził:

"Przestaje być osobą, która nie wierzy w Pana Boga".

Reakcja internautów

Odpowiedź ks. Sebastiana Picura nie była dla wszystkich zrozumiała. Wiele osób głośno wyszydziła słowa duchownego. Wśród komentarzy możemy przeczytać:

"Uśmiałam się. Obawiam się że to księdza spotka zawód.

Chyba nie takiej odpowiedzi tu oczekiwano.

Taaa... Myślę, że się chłopie zdziwisz".

Wiele koncepcji

Istnieje wiele możliwości odpowiedzi na pytanie dotyczące tego, co dzieje się z osobą niewierzącą po śmierci. Zależą one oczywiście od wiary, kultury i perspektywy każdej z tych osób. Warto jednak zaznaczyć, że żadna z koncepcji nie jest naukowo potwierdzona.

W wielu religiach istnieje koncepcja życia po śmierci. Dusza w tych przypadkach przechodzi do innego świata. Na przykład w chrześcijaństwie i islamie wierzy się, że dusza idzie do nieba lub piekła. Natomiast w buddyzmie i hinduizmie wierzy się w reinkarnację, mówiącą, że dusza zmarłego ponownie narodzi się w innym ciele.

Kolejna grupa wierzeń przekonuje, że śmierć to tylko kolejny etap życia. Zgodnie z tą koncepcją dusza pozostaje w określonym stanie po śmierci.

Skrajnie odmienny przykład reprezentują, osoby przekonane, że po śmierci człowiek po prostu przestaje istnieć.

A co Waszym zdaniem czeka po śmierci?