Ten człowiek jest przewodnikiem zupełnie za darmo! Jaki ma w tym cel?

Patrycja

Newsy

11.03.2019 17:47

Ten człowiek jest przewodnikiem zupełnie za darmo! Jaki ma w tym cel?

Jeśli lubicie wędrować, ale nie czujecie się zbyt pewnie, by wybrać się w góry na własną rękę, to mamy dla Was dobrą wiadomość. Przewodnik Przemysław Sobczyk prowadzi cykl wycieczek po Tatrach, za które nie pobiera żadnych opłat. A dlaczego?

Zdjęcie Ten człowiek jest przewodnikiem zupełnie za darmo! Jaki ma w tym cel? #1

Centrum skituroweYurtabar w Kuźnicach organizuje cykl górskich wypraw prowadzonych w celu charytatywnym. Zasada wycieczek jest prosta, wyruszamy na wycieczkę z przewodnikiem, który za swoją pracę nie pobiera żadnych opłat. Za swój udział i sprzęt możesz zupełnie dobrowolnie przekazać wpłatę, która jest kierowana na Misje ojców Franciszkanów. „Dobrowolna wpłata wpisuje się w myśl ‚każdą zupę można rozwodnić’, czyli Ty też możesz się podzielić z potrzebującymi” – mówi Przemysław.

Zdjęcie Ten człowiek jest przewodnikiem zupełnie za darmo! Jaki ma w tym cel? #2

Projekt skierowany został do wszystkich miłośników gór i aktywnego spędzania czasu wolnego. Jednak w trwającym jeszcze okresie zimowym przeznaczone są dla osób, które mają już jakieś doświadczenie i potrafią poruszać się na nartach skiturowych.

Wycieczki prowadzi Przemysła Sobczyk, biegacz górski, narciarz skiturowy i przewodnik. Jest pasjonatem i osobą lubiącą nieść pomoc, stąd pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym. W planach są wycieczki piesze i biegowe, na które zapisywać będziemy mogli się przez cały rok. Obecnie trwają przygotowania do dwóch wycieczek pieszych w marcu i dwóch w kwietniu.

Zdjęcie Ten człowiek jest przewodnikiem zupełnie za darmo! Jaki ma w tym cel? #3

Od osób, które znają Centrum Testowe Yurta możemy dowiedzieć się, że jest to nie tylko punkt spotkań, dla wszystkich którzy pałają miłością do gór. W Jurcie możemy spotkać się z pełnymi pasji właścicielami, pogawędzić z przewodnikami. Na miejscu można takżet. wypożyczyć sprzęt. Po zakończonej wyprawie, czekać tu na nas będzie przepyszna kuchnia i ciepła rodzinna atmosfera.

Aby dowiedzieć się więcej i zapisać na wyprawę odwiedźmy stronę YurtaBar - Skituring Test Center na Facebooku. Znajdziemy tam wydarzenia utworzone na każdy weekend.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej pięknej inicjatywie. A Panu Przemkowi dziękujemy za stworzenie tej niezwykłej dla nas okazji do aktywnego spędzenia czasu wolnego!