Domowy test na poziom cukru we krwi - kup w aptece. Zadbaj o zdrowie

Agnieszka

Newsy

15.02.2019 12:17

Domowy test na poziom cukru we krwi - kup w aptece. Zadbaj o zdrowie

Cukrzyca, wbrew pozorom, jest poważną chorobą. Zanim jednak dojdzie do cukrzycy, nasz organizm wysyła nam wiele sygnałów, które niestety zbyt często bagatelizujemy. Warto więc przynajmniej raz w roku zbadać poziom cukru we krwi. Co ciekawe, możesz taki test kupić w aptece i zrobić samodzielnie w domu.

Zdjęcie Domowy test na poziom cukru we krwi - kup w aptece. Zadbaj o zdrowie #1

Dlaczego należy badać poziom cukru we krwi?

Poziom cukru

Kontrolowanie poziomu cukru we krwi jest bardzo ważne. Wpływa on bowiem na nasze samopoczucie i poziom energii.

Wykrywanie nieprawidłowości

Regularne badanie poziomu cukru we krwi może wykryć hiperglikemię (podwyższony poziom cukru), hipoglikemię (zbyt niski poziom cukru), stan przedcukrzycowy oraz samą cukrzycę. Wszystkie te choroby mają poważny wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu.

Skuteczność leczenia

Monitorowanie poziomu cukru we krwi jest również konieczne w przypadku osób, u których zdiagnozowano już jakieś nieprawidłowości. Badania pozwala na ustalenie skuteczności leczenia i stanu, w jakim znajduje się choroba.

Jak zrobić test na poziom cukru we krwi?

Najprostszym sposobem jest udanie się do apteki i kupienie dowolnego testu na poziom cukru we krwi. Pod uwagę możemy wziąć choćby popularny GlukozaTest, który kosztuje ok. 19 zł za dwa testy.

Zdjęcie Domowy test na poziom cukru we krwi - kup w aptece. Zadbaj o zdrowie #2

Jak wykonać badanie samodzielnie?

Nakłuj opuszek palca i nanieś kroplę krwi na test. Po 3 minutach będziesz mieć tylko 30 sekund na odczytanie wyniku – potem kolor się zmieni. W ciągu tych 30 sekund musisz porównać kolor z testu z wzornikiem.Test wykonujemy na czczo czyli na 12 godzin przed wykonaniem badania nie należy nic jeść, ani pić.

Jeśli wynik testy będzie wskazywał jakieś nieprawidłowości, koniecznie udaj się do lekarza. Szybkie rozpoznanie sprawi, że wspólnie z lekarzem będziecie w stanie zapobiec rozwojowi poważnych chorób.