To choroba zadecydowała o końcu jego kariery! Khalidov o swoim stanie zdrowia!

Emila

Newsy

07.12.2018 19:54

To choroba zadecydowała o końcu jego kariery! Khalidov o swoim stanie zdrowia!

Jeden z najlepszych zawodników MMA właśnie postanowił zakończyć karierę. Mamed Khalidov po sobotniej walce z przeciwnikiem Tomaszem Narkunem zdecydował, że czas najwyższy, aby wyjść z ringu i już nigdy więcej na niego nie wrócić. Wiek i zmęczenie nie jest jedynym powodem takiej decyzji. Okazuje się, że Khalidov choruje, co uniemożliwia mu uczestniczenie w dalszych walkach.

W rozmowie z NaTemat.pl, Mamed Khalidov zdradził, że choruje na nerwicę, która wpływa na jego świadomość. Ostateczną decyzję o zakończeniu kariery podjął jednak w trakcie walki z Narkunem.

Zadecydowałem o tym w trakcie samej walki, kiedy zrozumiałem, że znowu mam problem. Kibice zastanawiają się dlaczego odszedłem - mam problem zdrowotny, który powraca. To nerwica, która co jakiś czas mnie "łapie". - zdradza.

Zdjęcie To choroba zadecydowała o końcu jego kariery! Khalidov o swoim stanie zdrowia! #1
https://www.instagram.com/p/Bq0R9fZH0H0/

Khalidov miał wiele takich sytuacji podczas walk, kiedy nie był do końca świadomy co robi. To były momenty, w których choroba powracała i utrudniała mu funkcjonowanie. Mimo wszystko, Khalidov za każdym razem walczył do końca i dawał z siebie 100 procent.

Wyjdę do walki i zawalczę, choćby byle jak. Jednak wolę nie być w najlepszej formie fizycznej, ale żeby mój mózg pracował idealnie. - mówi

Na swoim profilu na Instagramie również podzielił się wpisem, w którym podziękował i wyraził wdzięczność za wsparcie przez całą jego karierę.

Nie mogę wyrazić słowami tego, jak bardzo jestem wdzięczny. Dziękuję wam za to, że byliście ze mną przez te wszystkie lata, to był dla mnie wielki zaszczyt walczyć przed taką publicznością.

Zdjęcie To choroba zadecydowała o końcu jego kariery! Khalidov o swoim stanie zdrowia! #2
https://www.instagram.com/p/Bq5D3zFnvvI/

Mimo, że Khalidov znika z ringu, to wcale to nie oznacza, że więcej go nie zobaczymy. Zawodnika MMA będziemy mogli oglądać na ekranach kin w filmie „Underdog”, którego premiera ma się odbyć już w 2019 roku. Khalidov wyznał, że chętnie wziął udział w tworzeniu tego filmu.

Zawsze chciałem tego spróbować, a akurat miałem dużo wolnego czasu. I to był jeszcze pierwszy film m. in. o MMA, który współrealizuje KSW. Nie trzeba było mnie zbytnio namawiać.

Mamed Khalidov osiągał ogromne sukcesy na ringu przez wiele lat. Koniec kariery był ogromnym szokiem dla fanów, ale z pewnością każdy doskonale rozumie powody. W końcu zdrowie jest najważniejsze.

Cały wywiad możesz znaleźć na:

https://natemat.pl/257073,kiedy-premiera-filmu-o-mma-underdog-mamed-khalidov-o-chorobie-wywiad

Źródło zdjęć:

https://www.instagram.com/p/BqzfEFyn4xB/

https://www.instagram.com/p/Bq5D3zFnvvI/