Bruce Willis musi zakończyć karierę. Jest ciężko chory

Agnieszka
Newsy
31.03.2022 8:46
Bruce Willis musi zakończyć karierę. Jest ciężko chory źródło okładki: https://www.instagram.com/p/CafTK2iOoJ7/

Bruce Willis jest jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. Niestety, gwiazda filmowa musi zakończyć swoją karierę. O przykrej przyczynie tej decyzji, czyli afazji, poinformowała rodzina na profilu instagramowym córki aktora. 

Bruce Willis, 67-letnia gwiazda filmowa, jest najbardziej znany z roli Johna McClane'a w "Szklanej pułapce". Zagrał jednak w wielu innych świetnych produkcjach, co dało mu światową rozpoznawalność.

Niestety obecnie musi on zakończyć karierę filmową. Powodem jest afazja.

Rodzina Bruca Willisa poinformowała o stanie aktora 

"Jako rodzina chcieliśmy się podzielić informacją, że nasz ukochany Bruce ma problemy ze zdrowiem i niedawno zdiagnozowano u niego afazję, która wpływa na jego zdolności poznawcze"  - zaczyna się wpis.

"To naprawdę trudny czas dla naszej rodziny i jesteśmy bardzo wdzięczni za waszą nieustającą miłość, współczucie i wsparcie. Przechodzimy przez to jako silna rodzina i chcieliśmy poinformować o tym jego fanów, ponieważ wiemy, jak wiele on dla Was znaczy, tak jak Wy dla niego" - czytamy dalej.

"Bruce zawsze powtarza “Żyj pełnią życia” i razem zamierzamy to właśnie zrobić" - pod oświadczeniem podpisała się jego żona Emma, była żona Demi Moore oraz wszystkie dzieci.

Czym jest afazja?

 Afazja w zasadzie nie jest jednostką chorobową samą w sobie, a zbiorem objawów, które są skutkiem uszkodzenia mózgu. Afazja może być nabyta, ale może też wystąpić nagle.

Najczęstszą przyczyną afazji jest udar mózgu. Można wyróżnić wiele rodzajów afazji. Objawiają się one utratą zdolności mówienia (afazja ruchowa), utratą możliwości rozumienia, co się do kogoś mówi (afazja czuciowa) lub połączeniem tych dwóch (afazja ruchowo-czuciowa), utratą zdolności powtarzania słów (afazja przewodzenia), utratą zdolności do wypowiadania rzeczowników i czasowników kluczowych do wyrażenia tego, co chce powiedzieć chory - jego mowa jest płynna jednak niekonkretna i niejasna (afazja anomiczna). 

Gdy u zdrowych osób nagle dochodzi do utraty zdolności mówienia, pisania czy czytania, to również nazywane jest afazją. 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną