5 pomysłów na zabawy oraz wróżby andrzejkowe.

Agnieszka

Styl życia

22.11.2018 11:22

5 pomysłów na zabawy oraz wróżby andrzejkowe.

Andrzejki to dzień, który ma swój wyjątkowy klimat. Pomimo tego, iż przyjęło się, że wróżby i inne zabawy to broszka dzieciaków, nie da się zaprzeczyć, że dorośli często bawią się w ten dzień o wiele lepiej. Wróżby są świetną rozrywką podczas spotkania w gronie przyjaciół. Dziś więc zaproponujemy Wam kilka fajnych wróżb andrzejkowych.

Zdjęcie Wróżby andrzejkowe – 5 najciekawszych zabaw! #1

Wróżenie z owoców

Ta zabawa jest bardzo prosta. Wystarczy umieścić w dużej misce kilka sztuk różnych owoców. Dobrze, aby były one podobne kształtem (okrągłe). Jednak każdy owoc musi być inny. W misce umieszczamy: jabłko, pomarańczę, śliwkę, gruszkę, cytrynę, mandarynkę. Osoba powinna wylosować jeden z owoców z miski, mając zamknięte lub zasłonięte czymś oczy.

Każdy wylosowany owoc ma inne znaczenie:

  • Jabłko – szczęście, pożycie
  • Śliwka – nie znajdzie partnera przez rok
  • Cytryna – kryzys w związku
  • Pomarańcza – nagła miłość od pierwszego wejrzenia
  • Gruszka – płodność, powiększenie rodziny
  • Mandarynka – brak ustatkowania się przez najbliższe miesiące

Wróżenie z soku z buraka

Na sam środek kartki papieru lub tektury wylej dużą kroplę soku z buraka (może być też farba lub atrament). Następnie zegnij kartkę na dwie części, aby kleks się rozmazał. Obrazek zinterpretuj na własny sposób, lub postaraj się do dopasować go do jednej z tych kategorii: człowiek, roślina, ptak, dłoń, zamek, pojazd, łódź.

Człowiek – poznasz kogoś wyjątkowego

Roślina – zaufana osoba może cię zdradzić

Ptak – miłość, o której marzysz nie wydarzy się w tym roku

Dłoń – przyjaciele pomogą ci i będą cię wspierać

Zamek – uważaj, bo oddalasz się od bliskich

Pojazd – czekają cię problemy, z którymi ciężko będzie ci sobie poradzić

Łódź – twój stosunek do życia przyprawi ci kłopotów

Zdjęcie Wróżby andrzejkowe – 5 najciekawszych zabaw! #2

Słomki

Goście otrzymują słomki do picia – każda w innym kolorze. Następnie wszyscy wrzucają słomki do dużej miski (najlepiej jednocześnie). Osoby, których słomki połączą się jako pierwsze, będą miały ze sobą gorący romans w przyszłości. (Proszę nie traktować poważnie, bo skończy się awanturą :D ).

Spełnianie marzeń

Każdy z gości zapisuje swoje marzenie na karteczce, nie pokazuje go nikomu. Zwiniętą karteczkę każdy wrzuca do miski wypełnionej – to marzenie, które wypłynie na powierzchnię jako pierwsze – spełni się.

Kiedy wyjdziesz za mąż?

Niech każda kobieta weźmie jeden surowy makaron (każda musi mieć inny kształt makaronu). Następnie należy wrzucić makarony do gotującej się wody. Ta, której makaron wypłynie jako pierwszy, pierwsza wyjdzie za mąż.