Czy wcierki do włosów działają?

Patrycja
Uroda
15.03.2022 17:38
Czy wcierki do włosów działają?

Po zimie nasze włosy mogą być osłabione i nadmiernie wypadać. Poznaj przepisy na wcierki, które poprawią ich kondycję i zahamują wypadanie!

Dlaczego włosy wypadają?

O nadmiernym wypadaniu włosów mówimy, gdy liczba włosów, które tracimy każdego dnia, jest większa niż 100– 150.

Istnieje wiele powodów wypadania włosów. Mogą przyczyniać się do tego różne choroby, takie jak anemia, nowotwory, czy łysienie plackowate. Wpływa na to nadmierny stres, nieodpowiedni tryb życia, zła dieta, w tym niedobór witamin i minerałów oraz używki, jak picie alkoholu i palenie papierosów. Do ich wypadania włosów może też przyczyniać się niewłaściwa pielęgnacja: stosowanie kosmetyków zawierających silikony i parabeny, suszenie, czy częste stosowanie lokówki i prostownicy.

Zdjęcie Te wcierki powstrzymają wypadanie włosów! #1

Pora roku sprzyja wypadaniu włosów

Na nadmierne wypadanie włosów może mieć wpływ pora roku. Włosy mogą nadmiernie wypadać po zimie, w pierwszych tygodniach wiosny. Dzieje się tak dlatego, że są osłabione, przesuszone i łamliwe. Także przez przebywanie w przegrzanych i suchych pomieszczeniach przez kilka miesięcy, ich kondycja jest pogorszona. Proces nadmiernego wypadania włosów może trwać nawet 1-2 miesiące.

Te wcierki powstrzymają wypadanie włosów!

Domowe wcierki to doskonały sposób na zahamowanie wypadania włosów, ich wzmocnienie i pobudzenie wzrostu.

Wcierka z czosnku

Czosnek zawiera organiczne związki siarki, które stymulują porost włosów. Aby przygotować wcierkę, rozgnieć kilka ząbków czosnku, wetrzyj w skórę głowy i odczekaj 20-30 minut. Zabieg powtarzaj raz w tygodniu.

Wcierka z czarnej rzodkwi

Czarna rzodkiew regeneruje cebulki, hamuje wydzielanie łoju, przeciwdziała przetłuszczaniu i wypadaniu włosów. Korzeń czarnej rzodkwi zetrzyj na tarce o drobnych oczkach. Uzyskaną miksturę wetrzyj w wilgotne włosy i skórę głowy, pozostaw na 30 minut.

Wcierka ze skrzypu i pokrzywy

Skrzyp i pokrzywa hamują nadmierne wypadanie włosów oraz pobudzają ich wzrost. Łyżkę pokrzywy i łyżkę skrzypu zaparz w szklance wrzątku. Napar ostudź, przecedź i przelej do butelki z atomizerem. Obficie spryskaj włosy, miksturę wmasuj też w skórę głowy, pozostaw na godzinę a następnie spłucz. Stosuj codziennie przez miesiąc.

Wcierka z drożdży

Drożdże są bogate w witaminy z grupy B, E, D i H oraz składniki mineralne: cynk, chrom, selen, miedź. Wcierka z drożdży pozwoli odżywić włosy, sprawi, że będą rosnąć szybciej i zapobiegnie ich wypadaniu. Aby przygotować mieszankę, 2/3 kostki drożdży wymieszaj z dwiema łyżkami jogurtu naturalnego i dwiema łyżkami miodu. Maseczkę wmasuj w skórę głowy i włosy, pozostaw na 30 min, a następnie dokładnie spłucz. Kurację stosuj raz w tygodniu przez miesiąc.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną