Nowe uprawnienia straży pożarnej. Sprawdzą, czym palisz i w jakim stanie jest piec


                    Nowe uprawnienia straży pożarnej. Sprawdzą, czym palisz i w jakim stanie jest piec
09Lis

Nowe uprawnienia straży pożarnej dają funkcjonariuszom możliwość sprawdzenia, czy paliwo, którym palimy w piecu nie jest zakazane w ustawie antysmogowej. Sprawdzą również jakość pieca oraz wilgotność drewna.

Zdjęcie Nowe uprawnienia straży pożarnej. Sprawdzą, czym palisz i w jakim stanie jest piec #1

Funkcjonariusze straży pożarnej przechodzą obecnie szkolenia, po których będą umieli rozpoznać niedozwolone paliwa, złą jakość drewna oraz pieca, w którym palimy. Ma to zapobiec zatruwaniu powietrza. Straż miejska wyposażona zostanie również w specjalistyczny sprzęt mierzący stężenie aerozolu w powietrzu w czasie rzeczywistym.

Strażacy wyposażeni będą też w urządzenia mierzące wilgotność drewna. Wszystko więc wskazuje na to, że będą doskonale przygotowani na wychwytywanie osób, które łamią przepisy ustawy antysmogowej i zatruwają powietrze sobie i sąsiadom. Dodatkową pomocą, już w tym roku, będą również drony, które wznosząc się na odpowiednią wysokość będą dokonywać pomiarów zanieczyszczenia, np. nad czyimś kominem.

Zdjęcie Nowe uprawnienia straży pożarnej. Sprawdzą, czym palisz i w jakim stanie jest piec #2

Zanieczyszczenie powietrza spowodowane jest między innymi paleniem w starych piecach grzewczych, paleniem niedozwolonymi paliwami oraz paleniem wilgotnym drewnem. Wszystkie 3 czynniki będą badane przez straż pożarną.

Warto przypomnieć, większość miast oferuje spore dofinansowanie na wymianę pieców grzewczych na takie, które spełniają wymogi. Do 2022 roku wszystkie piece grzewcze muszą zostać wymienione.


Dowiedz się, JAK PRAWIDŁOWO PALIĆ W PIECU

Zdjęcie Nowe uprawnienia straży pożarnej. Sprawdzą, czym palisz i w jakim stanie jest piec #3

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja