Lifestyle

Połącz tabletkę ze zmywarki z pokrywką i wyczyść swoją sofę! Genialny trik z Tik Toka!

Katarzyna

Aug. 3, 2021, 4:53 p.m.

Połącz tabletkę ze zmywarki z pokrywką i wyczyść swoją sofę! Genialny trik z Tik Toka!

Tabletki do zmywarki mają wiele dodatkowych zastosować. Jednym z nich jest wykorzystanie ich przy praniu zabrudzonej sofy.

Zdjęcie Połącz tabletkę ze zmywarki z pokrywką i wyczyść swoją sofę! Genialny trik z Tik Toka! #1

Tabletki do zmywarki 

Tabletki do zmywarki zazwyczaj kojarzą nam się z myciem naczyń. To skojarzenie jest jak najbardziej trafne, ale okazuje się, że te tabletki można wykorzystać również w inny sposób. Świetnie poradzą sobie one z wewnętrznym wyczyszczeniem pralki, dopraniem zszarzałych firan czy obrusów oraz doczyszczeniem brudnych mebli ogrodowych. To jednak niejedyne ich ciekawe zastosowania.

Tabletki do prania 

Wiele niezwykłych zastosowań tabletek do zmywarki można znaleźć na znanej wszystkim platformie TikTok, gdzie dodawane są też filmiki instruktażowe. Okazuje się, że tabletka do zmywarki czyści nie tylko naczynia ale dodana do prania czy rozpuszczona w ciepłej wodzie potrafi wyczyścić wiele tkanin. Można więc za jej pomocą wyczyścić również zabrudzoną sofę czy kanapę.

Brudny wypoczynek

Wypoczynek czy kanapa to miejsce, gdzie siadamy i chcemy odpocząć, zazwyczaj oglądając przy tym telewizor. Mościmy się wtedy wygodnie i często zabieramy ze sobą wtedy jedzenie. Od częstego siadania czy spania, powłoka kanapa się brudzi i traci swój oryginalny kolor. Bywa i tak, że na kanapę coś wylejemy, po czym zostają na niej nieestetyczne plamy. Tabletka do zmywarki jednak sobie z nimi poradzi.

Trik z Tik Toka

Na profilu pod nazwą „semo0505” na Tik Toku można znaleźć świetny filmik, gdzie jego autorka prezentuje jak za pomocą tabletki do zmywarki wyczyścić zabrudzoną sofę. Wystarczy w misce z gorącą wodą rozpuścić tabletkę do zmywarki, a gdy się całkowicie rozpuści, dolać zimnej wody. Następnie w takim roztworze namoczyć szmatkę, nałożyć ją na  pokrywkę i kilkukrotnie przetrzeć zabrudzone miejsce. Poniżej znajduje się cały filmik instruktażowy: 

Nie dla delikatnych tkanin

Taki sposób mycia nie jest jednak przeznaczony do wszystkich tkanin. Tabletki do zmywarki mają w swoim składzie wiele chemicznych składników, przez co ich zastosowanie na delikatne tkaniny może je zniszczyć. Najlepiej przed przystąpieniem do czyszczenia sofy takim sposobem zrobić na niewidocznej jej części próbę i sprawdzić, czy nie zniszczy to materiału lub go nie odbarwi. Czyszczenie całej sofy rozpocznij dopiero wtedy, gdy upewnisz się, że mikstura z tabletki do zmywarki nie uszkodziła materiału.