Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik!

Magdalena

Dom

Nov. 19, 2018, 8:44 p.m.

Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik!

Tłusta, brudna blacha w piekarniku? Mamy sposób jak doprowadzić piekarnik do porządku!

Zdjęcie Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik! #1

Domowy sposób na brudną blachę 

Bardzo często domowe sposoby są najlepsze, gdy nie możemy poradzić sobie z zabrudzonymi powierzchniami. Czasami nie trzeba wiele, aby przywrócić im blask i piękny wygląd. Przypalone blaszki to prawdziwa zmora każdego kucharza. Istnieje jednak prosty sposób, aby usunąć z nich przypalone resztki jedzenia. Potrzebujesz do tego tylko tabletki do zmywarki! Sposób na wyczyszczenie przypalonej blaszki za pomocą tabletki do zmywarki jest bardzo prosty i nie wymaga dużo czasu. Wystarczy, że;

1) Na brudnej blaszce położysz tabletkę do zmywarki, zalejesz ją wrzątkiem i pozostawisz na dwie godziny.

2) Po tym czasie wyciągnij blaszkę, a piekarnik przetrzyj papierowymi ręcznikami, ponieważ parująca woda i płyn sprawią, że i z piekarnika łatwiej będzie usunąć tłuste plamy.

3) Po wyjęciu blachy z piekarnika, wodę zlej do zlewu i przetrzyj ją mokrą gąbką, a następnie dokładnie opłucz wodą. Nawet najgorsze zabrudzenia nie mają szans w walce z ciepłą wodą i tabletką do zmywarki!

Czego nie robić zmywarce?

Zmywarka to urządzenie, które ludzie nielubiący zmywać naczyń wychwalają pod niebiosa. Codziennie potrzebne są nam kubki, talerze czy sztućce, aby jeść posiłki.  Skoro ona wyręcza nas w domowych pracach, w takim wypadku powinnaś o nią dobrze dbać. Sprawdź, czego nie powinnaś robić, bo może spowodować to szybsze jej zniszczenie! 

Zdjęcie Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik! #2

Nie przeładuj zmywarki

Zmywarka powstała, aby odciążyć cię od mycia naczyń oraz zaoszczędzić twój czas. Tak jak i ty, ona również ma swoje granice. Nie należy więc wkładać do niej zbyt dużo naczyń, ponieważ może to spowodować, że zmywarka nie umyje dokładnie ich wszystkich. Jeśli masz zbyt wiele naczyń do umycia, to lepiej załaduj zmywarkę dwa razy niż raz ją przeładuj.

Odpowiednio układaj naczynia

Zmywarka jest podzielona na kilka stref. Jedne półki są mniejsze a inne mniejsze, dlatego należy umiejętnie układać naczynia w zmywarce. Większe są przeznaczone na garnki i miski, a mniejsze na talerze. Każda zmywarka ma również miejsce przeznaczone na sztućce, może to być półka na samej górze lub odpowiednie koszyczki. Układ w zmywarce jest tak dopasowany, aby umyć każde naczynie, jeśli są one w niej odpowiednio ułożone. Warto więc układać tak, jak zaleca to producent.

Zdjęcie Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik! #3

Wkładaj tylko odpowiednie naczynia

Czasami wkładasz do zmywarki przedmioty, które nie powinny się tam znaleźć. Skutkuje to tym, że owe naczynia lub sama zmywarka ulegają zniszczeniu. Do zmywarki nie powinno się wkładać plastikowych przedmiotów, termosów, rzeczy, które są klejone oraz drewnianych przedmiotów, które pod wpływem temperatury i wody pęcznieją.

Jak dbać o zmywarkę?

Jeśli będziesz odpowiednio dbać o zmywarkę, wtedy na pewno posłuży ci ona na dłużej. Sprawdź, jakie czynności powinnaś w związku z tym wykonywać! 

Regularnie czyść zmywarkę 

Mimo że zmywarka służy do mycia to i ją od czasu do czasu trzeba wyczyścić. Przynajmniej raz w tygodniu powinnaś wyczyścić całą zmywarkę i wymienić filtr. Warto też raz na jakiś czas włączyć zmywarkę na najwyższą temperaturę, jednak nie wkładać do niej naczyń. Taki zabieg spowoduje, że wszelkie bakterie i wirusy zostaną zabite, a cała zmywarka zostanie wyparzona.

Płucz naczynia

Czasami na talerzu zostają reszki z jedzenia, które nie powinny trafić do zmywarki. Najlepiej, przed włożeniem brudnych naczyń do zmywarki wcześniej je opłukać z resztek jedzenia. Nie chodzi tu o całkowite ich mycie, tylko usunięcie z nich większych resztek jedzenia. Dzięki temu filtr w zmywarce się tak szybko nie zapcha, a zmywarka na pewno domyje naczynia do czysta.

Zdjęcie Dlaczego włożyła tabletkę od zmywarki do piekarnika? Super trik! #4

Stosuj sól

Woda w niektórych miejscach w Polsce jest bogata w kamień, co powoduje, że osadza się on na czajnikach czy innych sprzętach. Kamień wpływa też negatywnie na działanie zmywarki, która pracuje de facto za pomocą wody. Aby pozbyć się kamienia ze zmywarki, warto stosować odpowiednie tabletki, które ją rozmiękczą. Dodatkowo możesz też do zmywarki wsypywać sól, która zapobiegnie odkładaniu się w niej kamienia.