Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością!

Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością!

Idzie lato, a wraz z nim „projekt plaża”. W lekkich, zwiewnych ciuchach każdy chce wyglądać dobrze. Niestety, coraz częściej walczymy z nadprogramowymi kilogramami, a otyłość to „epidemia” naszych czasów.

Jeśli zdecydujesz się na utratę wagi i zdrowe, racjonalne odżywianie oraz zwiększenie aktywności fizycznej warto jest się wspomóc suplementami, które mogą pomóc usprawnić ten proces. Oprócz spożywania witamin z apteki (co jest wskazane przy diecie redukcyjnej), należy również przyjmować inne substancje.


EKSTRAKT Z ZIELONEJ HERBATY

Zdjęcie Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością! #1
foto: shuttertock

Zielona herbata jest bogata w katechiny- związki z grupy antyoksydantów, które świetnie wspomagają organizm w redukcji tkanki tłuszczowej dzięki przyspieszeniu procesu spalania tłuszczu oraz przyspieszeniu pracy metabolizmu. Dodatkowo działa przeciwzakrzepowo, chroni serce i wykazuje działanie antynowotworowe. Zalecana dawka przez dietetyków to 250 mg spożywane 3 x dziennie przed głównymi posiłkami (śniadanie, obiad, kolacja). Taka ilość pomaga spalić około 70 dodatkowych kalorii dziennie! Oprócz tego możesz też pić zieloną herbatę- zalecana dawka to 3-4 filiżanki dziennie. Pamiętaj, aby nie dodawać do niej cukru.


TRAN, TŁUSTE RYBY

Zdjęcie Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością! #2
foto: shutterstock

Tłuszcze z ryb zawierają dużą dawkę zdrowych tłuszczy nienasyconych- Omega 3 i 6, które pomagają spalić tłuszcz! Brzmi absurdalnie, ale zdrowe tłuszcze bardzo nam w tym pomagają. Specjaliści zalecają spożywanie 1000-2000 mg oleju z ryb dziennie. Oprócz tego warto jest sięgnąć po inne produkty zawierające te kwasy tłuszczowe- np. olej lniany, rzepakowy, jaja czy orzechy włoskie.


KAPSAICYNA

Zdjęcie Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością! #3
foto: shutterstock

Kapsaicyna to jeden z najbardziej popularnych składników tabletek „odchudzających”. Jej źródłem są głównie ostre papryczki- czerwone, pepperoni, chilli, jalapeno czy habanero. Im bardziej ostra jest papryczka, tym więcej kapsaicyny zawiera. Przyspiesza metabolizm, usprawnia spalanie tłuszczu poprzez lekki wzrost temperatury ciała oraz hamuje apetyt. Jeśli nie lubisz ostrego smaku, możesz kupić gotową, sproszkowaną kapsaicynę w kapsułkach.


WAPŃ

Zdjęcie Chcesz schudnąć? Poznaj listę naturalnych suplementów do walki z otyłością! #4
foto: shutterstock

Już od dziecięcych lat wiemy, że wapń pomaga nam w utrzymaniu dobrej kondycji kości i zębów, jednak niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że jest też minerałem, który przyczynia się do redukcji zbędnych kilogramów. Dietetycy proponują przyjmowanie 1000 mg wapnia każdego dnia. Przy terapii wapniem warto również przyjmować dodatkowo magnez, ponieważ wapń ma tendencję do wypierania magnezu. Możesz też rozgnieść umyte skorupki jaj w moździerzu lub młynku udarowym na bardzo drobny proszek i dodawać do napojów lub posiłków.

Diana

true

Polecane