HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć!

HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć!

Próbujesz schudnąć, ale ciężko Ci utrzymać dietę? Samo wyzwanie jest dosyć trudne, wiele też zależy od naszej przemiany materii. Jednak czy wiedziałaś, że jedzenie niektórych produktów wspomagają odchudzanie?

Zdjęcie HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć! #1

Na Uniwersytetcie Laval w Quebecu przeprowadzono badania dotyczące diety. Do eksperymentu zostały zaproszone dwie grupy 40 latków z nadwagą. Jedna grupa miała bardzo ograniczone i wydzielone posiłki, a druga jadła tyle, ile wystarczyło, aby czuć się sytym przez cały czas. Wyniki badań wykazały, że ludzie, którzy utrzymywali uczucie sytości, chudli więcej i nie mieli ochoty na rezygnację z diety.

Jak się okazuje, nie musimy chodzić głodni, aby chudnąć, wystarczy jeść odpowiednie produkty.

Owoce i warzywa bogate w wodę

Na diecie ważnym elementem jest nawodnienie, owoce i warzywa zawierające dużo wody takie jak arbuz czy ogórek pozwalają nawodnić nasz organizm przy jednoczesnym tworzeniu uczucia sytości, na diecie możemy je zjadać jako przekąski.

Zdjęcie HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć! #2

Ostre przyprawy

Pikantne potrawy sprzyjają odchudzaniu, gdyż wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Pobudzają również nasz metabolizm. Warto sięgać zatem po ostrą paprykę jako dodatek do dania.

Jaja

Istnieją badania, które potwierdzają, że osoby jedzące jajka na śniadanie, mniej jedzą w ciągu dnia. Warto to przetestować.

Zdjęcie HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć! #3

Owsianka

Owsianka to świetny pomysł na zdrowe śniadanie. Przede wszystkim nie jest nudna, gdyż można ją przygotowywać na wiele różnych sposobów. Do tego owsianka posiada dużo błonnika i wody, dzięki temu jest to syty posiłek.

Zielona herbata

Zielona herbata ma wiele właściwości leczniczych, ale do tego jest świetna na diecie. Pobudza metabolizm i hamuje wchłanianie tłuszczu i glukozy z pożywienia. W Japonii przeprowadzono badania, z których wynikło, że picie dziennie 3 filiżanek zielonej herbaty przez 3 miesiące prowadzi do utraty nawet 1,5 kg z wagi bez wprowadzania dodatkowych zmian w diecie.

Zdjęcie HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć! #4

Rośliny strączkowe

Rośliny strączkowe takie jak fasola, groszek czy soczewica to źródło białka i błonnika, składniki te wspomagają utratę masy a do tego bardzo łatwo najeść się niewielką ich ilością.

Zdjęcie HIT! Te produkty pomogą Ci schudnąć! #5

Elżbieta

Polecane