Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany!


                    Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany!
01Kwi

Niewiele z nas wie, że czarna rzepa to większa kuzynka naszej rodzimej rzodkiewki. Od dawna zapomniana, a szkoda, bo to istna bomba witaminowa. Zawiera bardzo dużo korzystnych właściwości, które działają na nasz cały organizm.

Najwięcej wartości ma zimą i wiosną. Zawiera ogromną ilość witamin i mikroelementów takich jak: magnez, wapń, cynk, związki siarki, witaminy z grupy B, A, C oraz E.

Dodatkowo sprzyja odchudzaniu- na 100 g zawiera tylko 33 kcal!

Zdjęcie Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany! #1
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/838232549368432768/

JAKIE ZMIANY ZAJDĄ W TWOIM ORGANIZMIE, GDY REGULARNIE BĘDZIESZ POŻYWAĆ RZEPĘ?

1. Poprawisz kondycję swojej wątroby

Czarna rzodkiew świetnie sprawdza się przy niedoczynności wątroby, przy stanach zapalnych oraz przy zaburzeniach przy wydzielaniu żółci. Często stosuje się ją do odtruwania nerek zniszczonych przez używki.

Zdjęcie Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany! #2
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/321233385904176920/

2. Pomożesz jelitom

Wpływ rzepy na układ pokarmowy i pracę jelit jest znany od dawna. W aptekach i sklepach ze zdrową żywnością możemy spotkać wiele specyfików bazujących na wyciągach z czarnej rzepy.

Pomaga w problemach trawiennych takich jak wzdęcia i zaparcia, oczyszcza jelita, pomaga je udrożnić i pozbyć się złogów jelitowych.

3. Wzmocnisz skórę, włosy i paznokcie

W sklepach od lat można znaleźć szampony z dodatkiem wyciągu z czarnej rzepy. Jej regularne spożywanie zadziała wzmacniająco, pozbędziesz się niechcianych pryszczy, a włosy i paznokcie będą szybciej rosły. Działa przeciwłupieżowo, wzmacnia cebulki włosowe.

Zdjęcie Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany! #3
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/322922235772016692/

4. Pozbędziesz się bólu reumatycznego, ulżysz bólom stawów

Czarna rzepa posiada bardzo silne właściwości przeciwzapalne. Aby złagodzić bóle , oprócz jedzenia, możesz również stosować wcierkę z soku- wystarczy, że wyciśniesz go w wyciskarce.

5. Zwalczysz infekcje i zapalenia.

Dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnym rzepa wspomaga walkę z objawami przeziębienia i grypy oraz innymi stanami zapalnymi organizmu. To naturalny antybiotyk, który ma bardzo mocne działanie na odporność.

Zdjęcie Czarna rzepa- jedz ją co drugi dzień i zaobserwuj te zmiany! #4
źródło: https://pl.pinterest.com/pin/466052261410553602/

6. Wzmocnisz ochronę przed nowotworami

Badania dowodzą, że substancje zawarte w rzepie mogą hamować rozwój komórek nowotworowych, chronią przed uszkodzeniem DNA.

Możesz spożwać ją na surowo, jako składnik surówek, w formie soku lub nalewki.

UWAGA

Mimo wspaniałych właściwości nie każdy może spożywać czarną rzepę. Szczególną uwagę należy zwrócić przy wrzodach żołądka, uporczywych zgagach i biegunkach.

następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja