Jeszcze ZDĄŻYSZ SCHUDNĄĆ do wakacji! 7 sprawdzonych trików

Jeszcze ZDĄŻYSZ SCHUDNĄĆ do wakacji! 7 sprawdzonych trików
17Maj

Wakacje za pasem, a wasze postanowienie zrzucenia kilku zbędnych kilogramów wciąż nie zostało zrealizowane? Nie rezygnuj! Wprowadź w życie poniższe zasady, a uda ci się skutecznie odchudzić.

Zdjęcie Jeszcze ZDĄŻYSZ SCHUDNĄĆ do wakacji! 7 sprawdzonych trików #1

Nie jedz przed telewizorem

Badania dowodzą, że kiedy jemy posiłek przed telewizorem, komputerem, czy ze smartphonem w ręce, zjadamy o wiele więcej. Dlaczego? Nie skupiamy się na tym, że w ogóle jemy. Robimy to wtedy bezwiednie i ciężko nam kontrolować ilość spożywanego posiłku. Wszystko dlatego, że nie skupiamy się na smaku, przez co nasz mózg go nie zapamiętuje. W rezultacie chcemy jeść więcej.Pij kawę, ale nie taką jak zawsze

Latte, cappuccino, czy kawa z bitą śmietaną musi iść w odstawkę. Kofeina doskonale pobudza metabolizm, przez co szybciej chudniemy. Jednak kiedy dodajemy do niej dużą ilość cukru i dodatków, bilans kaloryczny wychodzi na zero. Najlepiej pić kawę czarną, słodzoną stewią. Można dodać do niej ewentualnie trochę chudego mleka.

Śpij i chudnij

Badania dowodzą, że niewyspanie prowadzi do tycia. Test przeprowadzony dwóch grupach kobiet dał pewność, że spanie poniżej 6 godzin na dobę opóźnia redukcję tkanki tłuszczowej. Oprócz długości snu (7-8 godzin) liczy się też jego jakość. Staraj się nie jeść później niż 2 godziny przed snem i zrezygnuj z węglowodanów na kolację.

Zdjęcie Jeszcze ZDĄŻYSZ SCHUDNĄĆ do wakacji! 7 sprawdzonych trików #2

Regularne posiłki

Regularność posiłków jest niezwykle ważna podczas odchudzania. Nie zawsze jednak mamy czas i chęć gotować 5 razy dziennie. Warto więc przemyśleć kwestię cateringu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz zamawiać jedzenia, gotuj tylko raz! Za jednym zamachem możesz przygotować posiłki na cały kolejny dzień. Jest to o wiele mniej czasochłonne, niż gotowanie kilka razy dziennie.

Brak wzdęć = płaski brzuch

Czasem mamy do czynienia z wystającym brzuchem, pomimo tego, że jesteśmy szczupłe. Wszystkiemu winne są wzdęcia i złogi w jelitach. Aby je wyeliminować trzeba pić dużo wody, spożywać codziennie na śniadanie wysokobłonnikowe produkty i zrezygnować ze słodyczy.

Unikaj drinków

Kolorowe drinki, poza tym, że są kaloryczne z powodu zawartości alkoholu, zawierają też dużo dodanego cukru. To sprawia, że drink podwaja swoją kaloryczność! Jeśli więc jesteś na imprezie, lepiej wybierz przeźroczystego drinka.

Nie bój się ciężarów

Trening z dużym obciążeniem nie sprawi, że zaczniesz wyglądać jak facet. To mit, który bardzo zakorzeniony jest w głowach kobiet. Po treningu z obciążeniem nasz organizm spala kalorie i tłuszcz jeszcze długo po jego zakończeniu. Co więcej, nasza skóra staje się jędrniejsza, a ciało bardziej kształtne.
następna inspiracja
Zobacz również:
loading...
następna inspiracja
ZOBACZ RÓWNIEŻ