Dziś Międzynarodowy Dzień BEZ DIETY! Cel tego wydarzenia jest inny, niż myślisz!

Agnieszka

Dieta i żywienie

06.05.2019 9:37

Dziś Międzynarodowy Dzień BEZ DIETY! Cel tego wydarzenia jest inny, niż myślisz!

6 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Diety. Wszyscy odchudzający się zapaleńcy z pewnością godnie uczczą ten dzień smakowitą pizzą, wielką porcją lodów czy innymi niezdrowymi, za to pysznymi daniami. Jaki jest cel tego międzynarodowego wydarzenia?

Zdjęcie Dziś Międzynarodowy Dzień BEZ DIETY! Cel tego wydarzenia jest inny, niż myślisz! #1

Wszyscy chcą być FIT

Od kilku lat przewodzi nam trend idealnej wysportowanej sylwetki, zdrowego odżywiania i dbania o każdy element swojego zdrowia i wyglądu. Niestety, u niektórych osób racjonalne dbanie o zdrowie czasami przeradza się w uzależnienie. Przykładem tego może być ortoreksja - zaburzenie odżywiania polegające na obsesyjnym dbaniu o to, aby nasze jedzenie było jak najzdrowsze.

Trend fit przytłacza jednak nie tylko osoby, które już wyglądają zdrowo. Wywołuje on presję również, a może przede wszystkim u osób z nadwagą. Młode kobiety i mężczyźni czują się mniej wartościowi, nawet jeśli mają jedynie kilka kilogramów więcej, niż wskazania w tabelce.

Zdjęcie Dziś Międzynarodowy Dzień BEZ DIETY! Cel tego wydarzenia jest inny, niż myślisz! #2

Co jest celem Dnia bez Diety?

Celem tego wydarzenia nie jest, jak mogłoby się wydawać, całodniowe obżeranie się niezdrowym jedzeniem, aby kolejnego dnia znów przejść na restrykcyjną dietę. Celem jest nawołanie do akceptacji siebie bez względu na rozmiar. Warto wiedzieć, że brak akceptacji i niezadowolenie ze swojego ciała dotyka nie tylko osób otyłych. Atrakcyjne osoby, o których nigdy nie pomyślelibyśmy, że mogą mieć problem z akceptacją samego siebie również ulegają presji mediów, instagrama i kolorowych czasopism.Nikt jednak nie zaprzecza, że aktywność fizyczna i zdrowa dieta jest sposobem na rozwiązanie wielu problemów zdrowotnych, przedłużenie sobie życia oraz piękny wygląd. Im nasze nawyki są zdrowsze, tym lepiej się czujemy każdego dnia, co przekłada się na ogromną ilość dziedzin naszego życia. Uświadomienie o tym społeczeństwa jest drugim celem Dnia bez Diety.

Warto jednak zachować balans. Nie należy skupiać całej swojej uwagi na własnym wyglądzie. Może to bowiem prowadzić do poważnych problemów bez względu na to, jak wyglądamy. Trzeba natomiast uświadomić sobie, że zdrowe nawyki pozytywnie wpłyną na całe nasze życie. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna poprawi stan naszego zdrowia i samopoczucia, a ładny wygląd pojawi się z czasem jako skutek uboczny dobrego zdrowia.