Co jeść, aby nawilżyć i odmłodzić skórę od wewnątrz

Co jeść, aby nawilżyć i odmłodzić skórę od wewnątrz

W okresie jesienno-zimowym nasza skóra staje się przesuszona i pozbawiona blasku. Dzieje się tak ze względu na zimno, brak słońca i ogrzewanie. Nawilżanie skóry od zewnątrz jest w tym okresie szczególnie ważnie. Jednak nawilżanie jej od wewnątrz jest jeszcze istotniejsze.

Zdjęcie Co jeść, aby nawilżyć i odmłodzić skórę od wewnątrz #1
fot. shutterstock

Co jeść, aby nawilżyć skórę od wewnątrz?

Najważniejszym elementem diety nawilżającej skórę jest tłuszczu – zapewnia on komórkom sprężystość i nawilżenie. W naszej diecie nie może więc zabraknąć szczególnie nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdziemy w

-zdrowych olejach roślinnych (tylko na surowo),

-rybach

-oraz nasionach roślin oleistych.

Nasiona roślin oleistych jednak zawierają w głównej mierze kwasy omega-6, które w dużych ilościach potęgują szkodliwe działanie wolnych rodników, odpowiedzialnych między innymi za wiotczenie skóry.

Zdjęcie Co jeść, aby nawilżyć i odmłodzić skórę od wewnątrz #2
fot. shutterstock

Warto również ograniczyć tłuszcze nasycone, czyli te pochodzenia zwierzęcego. Jednak nie należy rezygnować z nich całkowicie, ponieważ są dobrym źródłem witaminy A, która odpowiada za gładkość skóry. W tłuszczach roślinnych natomiast znajdziemy sporą dawkę witaminy E, która jest antyoksydantem – niszczy wolne rodniki, chroniąc kolagen.

Poza tłuszczem, w diecie ważna jest również woda. Nawilżona skóra, to taka, której komórki zawierają odpowiednią ilość wody. Pamiętaj więc o piciu 2 litrów wody każdego dnia.

Zdjęcie Co jeść, aby nawilżyć i odmłodzić skórę od wewnątrz #3
fot. shutterstock

Agnieszka

Polecane