5 soków owocowych i warzywnych, które opóźniają starzenie

5 soków owocowych i warzywnych, które opóźniają starzenie

Procesu starzenia nie da się zatrzymać, ale za pomocą odpowiedniej diety można go znacznie opóźnić. W tym celu warto pić koktajle i soki. Poniżej znajdziesz 5 najlepszych przepisów.


# Sok pomidorowy

Jest on bogatym źródłem likopenu – silnego przeciwutleniacza, który opóźnia starzenie się wszystkich komórek w organizmie poprzez redukowanie działania wolnych rodników. Dodatkowo, sok pomidorowy wspomaga produkcję kolagenu.

Zdjęcie 5 soków owocowych i warzywnych, które opóźniają starzenie #1
fot. shutterstock


# Sok z jarmużu

Jarmuż zawiera mnóstwo drogocennych substancji, które opóźniają starzenie się skóry. Dzięki zawartości witaminy K jarmuż chroni również przed chorobami serca.

# Sok z czerwonych winogron

Składniki zawarte w winogronie od lat stosowane są w produkcji kremów przeciwzmarszczkowych. Resweratrol jest antyoksydantem zawartym w winogronie, który opóźnia starzenie się całego organizmu, a w szczególności skóry.

Zdjęcie 5 soków owocowych i warzywnych, które opóźniają starzenie #2
fot. shutterstock


# Sok z arbuza

Arbuz składa się głównie z wody, jednak jest również doskonałym źródłem przeciwutleniaczy. Owoc ten pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, co znacznie spowalnia jej starzenie. Dodatkowo, witamina A zawarta w arbuzie przyspiesza regenerację komórek skóry.


# Sok z kiwi

Dzięki zawartości witaminy C i E sok z kiwi doskonale opóźnia powstawanie zmarszczek oraz redukuje działanie wolnych rodników. Chroni skórę przez uszkodzeniami i przyspiesza jej regenerację.

Krzysztof

Polecane