Jak w szybki i naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami?

Agnieszka
Zdrowie
07.06.2017 16:50
Jak w szybki i naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami?

Cienie i worki pod oczami negatywnie wpływają na nasz wygląd. Sprawiają, że wyglądamy nieświeżo i staro. Warto więc włączyć do codziennie pielęgnacji dbanie również o ten obszar. Oczywiście, najlepiej jest zrobić to w sposób skuteczny, ale i naturalny. Najważniejsza w pielęgnacji skóry pod oczami jest regularność.

Sposób 1 – awokado

Zdjęcie Jak w szybki i naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami? #1
fot. shutterstock

Awokado dzięki zawartości bardzo zdrowych kwasów tłuszczowych są doskonałym środkiem nawilżającym delikatną skórę pod oczami. Posiada również właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu zmniejsza opuchliznę oraz cienie. Dodatkowo chroni skórę.

#Pół awokado obierz i rozgnieć widelcem w szklanym pojemniku. Otrzymaną papkę nanieś na obszar pod oczami i pozostaw na 15 minut. Następnie spłucz wodą. Maseczkę stosuj codziennie.

Sposób 2 – kurkuma

Kurkuma jest bogactwem przeciwutleniaczy i innych aktywnych substancji, dzięki czemu doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry. Szczególnie tej delikatnej – pod oczami. Zmniejsza widoczność worków i cieni po oczami oraz zapobiega powstawaniu zmarszczek.

#Kurkumę wymieszaj z wodą w takich proporcjach, aby otrzymać gęstą pastę. Nanieś mieszankę po oczy i pozostaw na 15 minut. Następnie zmyj wodą. Mieszankę stosuj codziennie.

Zdjęcie Jak w szybki i naturalny sposób pozbyć się cieni pod oczami? #2
Źródło:https://krokdozdrowia.com/cienie-oczami-6-urodowych-trikow-ktore-je-zmniejsza/
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną