Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Sponsorowany
Moda i uroda
29.03.2023 10:34
Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Skóra pod oczami wymaga specjalnej pielęgnacji, gdyż jest ona bardzo delikatna i ma skłonność do podrażnień. Pod oczami często pojawiają się też cienie, a także drobne zmarszczki. W pielęgnacji skóry pod oczami pomoże krem pod oczy, a także dobry korektor. 

Skóra pod oczami jest dużo cieńsza niż ta w pozostałych częściach twarzy, konieczne będą więc tutaj kosmetyki specjalnie dostosowane do skóry pod oczami. Muszą mieć one naturalny, lekki skład tak, aby zbytnio nie obciążać delikatnej skóry pod oczami. Krem pod oczy musi też dostarczać niezbędnych składników odżywczych, a także pielęgnować skórę, nawilżać ją i zapobiegać procesom starzenia się skóry.

Jaki dobrać krem pod oczy?

Na początek warto zastanowić się, czego tak naprawdę potrzebuje nasza skóra, czy problemem skóry pod oczami są drobne zmarszczki, cienie pod oczami czy też np. jej odwodnienie. Warto wybrać kosmetyk, który będzie działał na skórę kompleksowo, odżywi ją, nawilży, poprawi jej koloryt oraz zredukuje przebarwienia i zmarszczki. Krem pod oczy powinien wpłynąć na skórę w ten sposób, że zacznie się on sama regenerować, a także pobudzić produkcję naturalnego kolagenu. Skóra pod oczami musi wyglądać promiennie, aby nadać całej twarzy świeży, młodzieńczy wyglądać. Kosmetyki pod oczy powinny zawierać takie składniki jak kwas hialuronowy, retinol, kofeina, kolagen, niacynamid, koenzym Q10, witamina A, a także antyoksydanty, takie jak np. witamina C. Oprócz kremu pod oczy warto też osobno stosować regeneracyjne serum pod oczy. Przed zakupem jakiegokolwiek kosmetyku, trzeba sprawdzić, czy nie będzie on uczulał, w tym celu produkt należy nałożyć na niewielki fragment skóry i obserwować czy nie wystąpi reakcja alergiczna. Aby jak najbardziej ograniczyć ryzyko podrażnień, warto sięgać po kosmetyki, które w swoim składzie mają tylko naturalne składniki. Efektem działania kosmetyków pod oczy powinna być przede wszystkim bardziej gładka i bardziej napięta skóra pod oczami. Powinna ona też być odpowiednio rozświetlona.

Cienie pod oczami. Jak je ukryć?

Problem, jaki często obserwuje się, jeśli chodzi o skórę pod oczami to tworzenie się nieestetycznie wyglądających cieni pod oczami, a także opuchlizny, przez co twarz wygląda na zmęczoną. Do cieni pod oczami warto regularnie stosować kremy dopasowane specjalnie do delikatnej skóry pod oczami z tendencją do tworzenia się cieni. Warto też stosować np. płatki pod oczy z kolagenem, które przydadzą się zwłaszcza przed ważnym wyjściem, gdyż sprawią, że skóra będzie wyglądała na wypoczętą. Aby ukryć cienie pod oczami, można też stosować korektory pod oczy. Korektor powinien być w kolorze jak najbardziej zbliżonym do koloru skóry, aby był jak najmniej widoczny. Powinien on też mieć lekką konsystencję, aby nie obciążać skóry pod oczami. Nie należy stosować zbyt grubej warstwy korektora, gdyż wtedy wystąpi efekt maski. Niewielka ilość korektora sprawi, że cienie nie będą widoczne, a jednocześnie skóra będzie wyglądać na świeżą i pełną blasku. Na cienie pod oczami pomogą też masaże okolic oczu, warto jednak pamiętać aby robić to delikatnie, okrężnymi ruchami, aby nie naciągać skóry pod oczami. Sprawdzą się tutaj specjalne, małe masażery do skóry twarzy. Cienie pod oczami jednak nie zawsze są winą nieodpowiedniej pielęgnacji czy też problemów ze skórą pod oczami, czasami jest to efekt np. zmęczenia. Cienie mogą też być spowodowane zatrzymywaniem się wody w organizmie, w takiej sytuacji trzeba dbać o to, aby w ciągu dnia pić jak najwięcej wody.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną