Czerwone kropki po goleniu bikini? Jak im zapobiec?

Czerwone kropki po goleniu bikini? Jak im zapobiec?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a więc temat depilacji również powraca. Jak zapobiec czerwonym kropkom po goleniu? Podpowiadamy!

Zdjęcie Czerwone kropki po goleniu bikini? Jak im zapobiec? #1

Depilacja okolic bikini

Depilacja okolic intymnych to temat, który jest dość wrażliwy, tak samo, jak i miejsca intymne. Ich depilacja nie zawsze jest bezbolesna, jednak mimo tego chętnie pozbywamy się stamtąd owłosienia. Najczęściej robimy to za pomocą maszynki do golenia, ponieważ jest to najszybszy sposób. Niestety po tym zabiegu może dojść do pojawiania się czerwonych kropek lub plamek na skórze oraz wzmożonego uczucia swędzenia.

Podrażniona skóra

Do podrażnienia skóry w okolicach bikini, występowania krostek, wyprysków czy czerwonych plamek, może przyczynić się kilka czynników. Skóra w tym miejscu jest bardzo delikatna i wrażliwa dlatego należy odpowiednio o nią dbać. Jest kilka przyczyn, które mogą sprawić, że po zabiegu depilacji miejsca intymne zostaną podrażnione. Oto niektóre z nich:

1) nieostra lub brudna maszynka do golenia,

2) usuwanie włosków maszynką na sucho,

3) golenie włosów „pod włos”,

4) niestosowanie kremów nawilżających po goleniu.

Zdjęcie Czerwone kropki po goleniu bikini? Jak im zapobiec? #2

Odpowiednie przygotowanie

Skórę okolic intymnych do zabiegu depilacji należy odpowiednio przygotować. Skóra w tym miejscu powinna być miękka oraz rozgrzana, ponieważ wtedy łatwiej usuwa się włoski. Najlepiej jest wziąć kąpiel i wykonać peeling, który usunie z tych miejsc martwy naskórek oraz je oczyści. Zaleca się do tego wykorzystać peeling działający przeciwzapalnie, ponieważ inne np. na bazie cytrusów mogą wysuszyć skórę. Peeling należy wykonywać starannie oraz dokładnie, ponieważ dzięki temu skóra będzie dokładnie oczyszczona. Nie należy używać maszynki „na sucho”, ponieważ dopiero odpowiedni jej poślizg gwarantuje bezpieczeństwo tego zabiegu.

Sposoby na krostki i podrażnienia 

Jeśli jednak pomimo zastosowania odpowiedniego przygotowania okolic bikini pojawiły się krostki, to należy jak najszybciej im zaradzić. Na podrażnienia najlepsze są kremy, które zawierają w swoim składzie składniki łagodzące, regenerujące oraz antybakteryjne. Przede wszystkim takie maści czy kremy powinny mieć w swoim składzie tlenek cynku, alantoinę, pantenol, jak również witaminę A, E,F. Do złagodzenia podrażnień możemy zastosować żele z aloesem lub olejki z olejkiem z drzewa herbacianego. Na czerwone krostki poleca się natomiast maść cynkową, Sudocrem lub krem Bambino.

Katarzyna

Polecane