Badasz swój biust? 4 oznaki, które powinny Cię zaniepokoić

Badasz swój biust? 4 oznaki, które powinny Cię zaniepokoić

Regularne badanie piersi jest naszym obowiązkiem. Wszelkie choroby, które zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, są dużo łatwiejsze do wyleczenia. Nie tylko warto badać piersi w domowych warunkach, należy również regularnie odwiedzać lekarza ginekologa, który wykona bardziej zaawansowane badania.

Zdjęcie Badasz swój biust? 4 oznaki, które powinny Cię zaniepokoić #1

Oto 4 oznaki, które powinny Cię zaniepokoić.

#Zmiany w wielkości.

Podczas cyklu miesiączkowego oraz w przypadku zrzucenia lub przybrania kilku kilogramów piersi zmieniają swoją wielkość. Jeśli jednak uważasz, że zmiana nie jest spowodowana żadną naturalną przyczyną - koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

#Zaczerwienienie.

Wszelkie zaczerwienienia, które utrzymują się kilka dni należy zgłaszać lekarzowi. Szczególnie jeśli występują w obrębie sutka. To samo dotyczy wszelkich zmian skórnych.

#Wklęsły sutek.

U niektórych osób występuje naturalnie, jednak u innych może wskazywać na poważniejsze problemy. Warto skonsultować tę przypadłość z lekarzem.

#Ból.

Ból piersi spowodowany cyklem miesiączkowym łatwo rozpoznać. Każdy inny ból powinien Cię zaniepokoić, szczególnie jeśli nie mija po jednym czy dwóch dniach.

Agnieszka

true

Polecane