Składniki
-
1 duża czerwona papryka
-
5-6 nie za dużych jajek
-
kilka kromek chleba tostowego
-
2-3 średnie pomidory
-
sól i pieprz
-
zioła prowansalskie
-
1/2 łyżki margaryny do smażenia
Przepis
- paprykę myjemy, od góry usuwamy gniazdo nasienne i kroimy 5-6 krążków o wysokości około 0,5cm
- piekarnik rozgrzewamy do 180 stopni
- pomidory myjemy, kroimy na połówki, smarujemy oliwą z oliwek, oprószamy solą, ziołami prowansalskimi oraz pieprzem i wstawiamy do piekarnika na 10-15 minut
- razem z pomidorami możemy upiec również te części papryki, które nie zostały wykorzystane, oczywiście wcześniej smarując je oliwą z oliwek by się za bardzo nie przypaliły
- rozgrzewamy patelnię, dodajemy pół łyżki margaryny, układamy krążki, do których następnie wbijamy ostrożnie po jednym jajku
- w międzyczasie możemy w opiekaczu przygotować kilka kromek chleba tostowego
- jajka w paprykowych krążkach smażymy na delikatnym ogniu aż się zetną - żółtko może pozostać nieścięte niczym w jajku sadzonym
- całość wykładamy na podgrzane w piekarniku talerze