Składniki
-
1 opakowanie "Przyprawa kuchni meksykańskiej" Kamis
-
1 podwójna pierś z kurczaka (opcjonalnie)
-
2 średnie marchewki
-
1 duża cebula
-
1 duża papryka czerwona
-
4-5 ząbków czosnku
-
puszka kukurydzy konserwowej 340-400g
-
puszka czerwonej fasoli 400g
-
puszka krojonych pomidorów 400g
-
mrożonka warzyw w stylu meksykańskim 750g
-
sól, pieprz, kmin rzymski, kolendra, papryka słodka, papryka ostra
-
olej roślinny
Przepis
- (dla "mięsożernych") kurczaka kroimy w grubszą kostkę i podsmażamy na oleju przez 2-3 min., aż nabierze jasnej barwy
- paprykę kroimy w kostkę 1x2cm, cebulę w półpiórka, a marchewkę w słupki 3-4cm o przekroju 0,5x0,5cm i dodajemy do kurczaka
- mieszając smażymy kolejnych kilka minut
- do szklanki wlewamy 100ml wody i dokładnie mieszamy w niej zawartość opakowania przyprawy Kamis, a następnie wlewamy na patelnię do smażących się składników
- dodajemy fasolę i kukurydzę z puszek wraz z płynem i przeciskamy ząbki czosnku
- zmniejszamy ogień i dusimy 2-3 minuty pod przykryciem
- w moździerzu rozcieramy drobno po 1-1,5 łyżeczki kminu rzymskiego i kolendry
- dodajemy puszkę pomidorów, kmin rzymski i kolendrę, słodką paprykę i dla ostrości wedle uznania ostrą paprykę, a następnie solimy i posypujemy pieprzem, całość dokładnie mieszamy
- na koniec dodajemy mrożonkę i dusimy całość na małym ogniu przez około 15 minut mieszając co kilka minut
należy próbować czy warzywa nie rozgotowują się za bardzo - powinny stawiać opór przy przegryzaniu