Nawet 1000 zł na letni wypoczynek dla dzieci! Kto może się starać o dofinansowanie?

Nawet 1000 zł na letni wypoczynek dla dzieci! Kto może się starać o dofinansowanie?

Fundacja "Szansa dla Gmin", zaangażowana w poprawę jakości życia młodego pokolenia na terenach wiejskich, oferuje wsparcie finansowe na letnie i zimowe wypoczynki dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019. Czego można się spodziewać tego lata? 

Letnie i zimowe wsparcie od Fundacji

W ubiegłych latach, rodzice mogli liczyć na konkretną pomoc finansową: 1000 zł na letni wypoczynek oraz 900 zł na ferie zimowe. Te inicjatywy nie tylko umożliwiły wielu dzieciom spędzenie wakacji poza domem, ale również zapewniły im dostęp do edukacyjnych programów promujących zdrowy styl życia. W roku 2024 trend ten ma być kontynuowany. Choć szczegóły oferty letniej nie zostały jeszcze ujawnione, można przypuszczać, że wsparcie utrzyma się na podobnym poziomie.

Dotychczasowe osiągnięcia Fundacji

Fundacja "Szansa dla Gmin" ma na swoim koncie liczne udane projekty. Ostatnia zima przyniosła dzieciom możliwość spędzenia ferii w popularnych ośrodkach wypoczynkowych, takich jak Zakopane czy Korbielów, z dofinansowaniem wynoszącym 900 zł. Latem 2023 roku organizowane były kolonie z aktywnym programem promującym zdrowie, gdzie wsparcie finansowe na 9-dniowy turnus wynosiło 1000 zł. Te działania nie tylko zapewniły dzieciom niezapomniane wrażenia, ale również edukowały w zakresie zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Co przyniesie lato 2024?

Rodzice i dzieci z niecierpliwością oczekują szczegółów dotyczących oferty letniej na 2024 rok. Mimo że fundacja jeszcze nie ujawniła wszystkich informacji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wsparcie utrzyma się na co najmniej tak samo atrakcyjnym poziomie, jak w latach poprzednich. Więcej informacji ma zostać ogłoszonych w kwietniu. 

Dla kogo dofinansowanie?

Pomoc adresowana jest dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat, których rodzice objęci są rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego. Rekrutacja prowadzona jest za pośrednictwem strony internetowej Fundacji: www.szansadlagmin.pl

Kluczowe Punkty
  • Fundacja "Szansa dla Gmin" oferuje wsparcie finansowe na letnie i zimowe wypoczynki dla dzieci urodzonych od 1 stycznia 2008 do 31 grudnia 2019.
  • W ubiegłych latach były to 1000 zł na letni wypoczynek oraz 900 zł na ferie zimowe.
  • Rodzice i dzieci oczekują szczegółów dotyczących oferty letniej na 2024 rok, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że wsparcie utrzyma się na co najmniej tak samo atrakcyjnym poziomie, jak w latach poprzednich.
  • Pomoc jest adresowana dla dzieci w wieku od 5 do 16 lat, których rodzice objęci są rolniczym systemem ubezpieczenia społecznego.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną