2500 zł dofinansowania na wyciągnięcie ręki?! Wystarczy złożyć wniosek!

Justyna
Dofinansowania
04.01.2024 16:01
2500 zł dofinansowania na wyciągnięcie ręki?! Wystarczy złożyć wniosek!

W dzisiejszym zabieganym świecie, pełnym dynamicznego tempa życia i trosk o środowisko, poszukiwanie alternatywnych środków transportu staje się priorytetem dla wielu z nas. W tym kontekście rowery elektryczne zdobywają coraz większą popularność, oferując ekologiczny sposób poruszania się przy minimalnym wysiłku. Co więcej, dzięki programom dofinansowania, zakup tego nowoczesnego środka transportu może być bardziej dostępny niż się wydaje.

Dofinansowanie na rower elektryczny

Gdynia to pierwsze miasto, w którym program dofinansowania na rowery elektryczne doczekał się kontynuacji w 2024 roku. Dla co najmniej 70 mieszkańców tego miasta istnieje szansa na otrzymanie dotacji na zakup roweru elektrycznego. Kluczowe jest jednak złożenie wniosku.

Kto ma szansę?

W tegorocznej edycji programu w Gdyni pierwszeństwo mają ci, którzy nie skorzystali z dofinansowania w roku poprzednim. Jednak wszyscy zainteresowani, którzy złożą wniosek, mogą liczyć na szansę otrzymania dotacji w wysokości do 50% wartości roweru. Co ważne, kwota ta nie może przekroczyć 2,5 tys. zł.

Jak składać wnioski?

Proces składania wniosków jest stosunkowo prosty i dostępny zarówno w formie tradycyjnej - papierowej, jak i elektronicznej - przez platformę ePUAP. Wnioski przyjmowane będą od 1 stycznia do 15 października. Warto jednak działać szybko, ponieważ budżet na dofinansowanie wynosi 180 tys. zł, a zainteresowanie programem jest niezwykle duże. Decyzja o przyznaniu dofinansowania przekazywana jest przez pracowników Referatu Zrównoważonej Mobilności Urzędu Miasta Gdyni.

Dofinansowania w poprzednich latach

W minionych latach programy dofinansowania na rowery elektryczne osiągnęły sukces zarówno w Gdyni, jak i Białymstoku. W Gdyni system kolejkowy z biletami skutecznie radził sobie z rosnącym zainteresowaniem programem, a w Białymstoku duże zainteresowanie doprowadziło do szybkiego wyczerpania budżetu.

Obydwa te przypadki pokazują, że programy wspierające zrównoważoną mobilność nie tylko przyciągają mieszkańców, lecz także skutecznie zachęcają do przesiadki na bardziej ekologiczne środki transportu.

Ekologiczna przyszłość na dwóch kółkach

Warto podkreślić, że Gdynia nie zamierza zwalniać tempa w rozwoju zrównoważonej mobilności. Zgodnie z zapowiedziami, miasto planuje kontynuować program dofinansowania na rowery elektryczne aż do 2030 roku, z myślą o dalszym wsparciu mieszkańców w przesiadce na ekologiczne środki transportu.

Niezależnie od miejsca zamieszkania, jeśli marzysz o zdrowszym i bardziej ekologicznym stylu życia, regularnie obserwuj strony samorządów lokalnych, bowiem tego typu inicjatywy z pewnością będą pojawiać się coraz częściej w różnych częściach Polski.

Kluczowe Punkty
  • Rowery elektryczne zdobywają na popularności jako ekologiczny środek transportu.
  • Gdynia kontynuuje program dofinansowania na rowery elektryczne w 2024, oferując szansę na otrzymanie dotacji na zakup tego środka transportu.
  • Dotacja może pokryć do 50% wartości roweru, ale nie więcej niż 2,5 tys. zł.
  • Program jest dostępny dla wszystkich mieszkańców, którzy złożą wniosek, ale pierwszeństwo mają ci, którzy nie skorzystali z dofinansowania w roku poprzednim.
  • Wnioski można składać zarówno tradycyjnie, jak i elektronicznie przez platformę ePUAP.
  • Gdynia planuje kontynuować program dofinansowania na rowery elektryczne aż do 2030 roku.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną