Ile wynosi majątek Szymona Hołowni? Oświadczenie majątkowe robi wrażenie!

Martyna P.
Biznes i finanse
06.12.2023 8:54
Ile wynosi majątek Szymona Hołowni? Oświadczenie majątkowe robi wrażenie! źródło okładki: https://www.instagram.com/p/Cz9amVUL6yL/?img_index=1

Na stronie rządowej opublikowano oświadczenie majątkowe marszałka sejmu.  Ile wynosi majątek Szymona Hołowni?

Oszczędności i papiery wartościowe

W oświadczeniu można przeczytać, że Szymon Hołownia posiada oszczędności gotówkowe w wysokości 28,9 tys. zł, 21,5 tys. dolarów oraz 13,02 tys. euro. Ponadto marszałek inwestuje w papiery wartościowe. Ich wartość wynosi 57 047,64 zł.

Nieruchomości marszałka - dom, siedlisko wiejskie, działka

W oświadczeniu majątkowym Szymona Hołowni znajduje się także zapis o jego nieruchomościach. Mężczyzna jest współwłaścicielem domu, którego powierzchnia wynosi 254,19 m kw. Ponadto posiada działkę o powierzchni 1584 m kw. Łączna wartość domu i działki oszacowana zastała na 2 mln 898 tys. zł. Z udostępnionych informacji wynika, że Szymon Hołownia posiada także siedlisko wiejskie, którego wartość została wyceniona na 554 tys. 100 złotych.

Mieszkanie o wartości 1,62 mln złotych

W oświadczeniu można także przeczytać, że mężczyzna posiada mieszkanie, którego powierzchnia wynosi 64,51 m kw., a jego wartość została oszacowana na 1,62 mln złotych. Nieruchomość ta jest współwłasnością małżeńską.

Marszałek nie inwestuje w spółki

Marszałek podkreślił w oświadczeniu, że nie posiada udziałów w spółkach cywilnych ani handlowych.

Szymon Hołownia posiada także dzieła sztuki

W oświadczeniu czytamy, że marszałek posiada ikonę, której wartość wynosi 20 tysięcy złotych oraz obraz współczesny o wartości wycenionej na 12 tysięcy złotych.

Kredyt hipoteczny

Szymon Hołownia ujawnił, że ma zaciągnięty kredyt na kupno domu - 1,477 mln złotych oraz kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – 568 tysięcy złotych.

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia, urodzony 3 września 1976 roku w Białymstoku, to wszechstronna postać polskiej sceny publicznej. Jego kariera obejmuje dziennikarstwo, pisarstwo, działalność polityczną oraz społeczną. Znany z pracy w gazetach takich jak „Gazeta Wyborcza”, „Newsweek Polska”, „Rzeczpospolita” i „Wprost”, Hołownia także współtworzył treści dla magazynów katolickich, w tym „Tygodnik Powszechny”. Jego doświadczenie redakcyjne obejmuje stanowisko zastępcy redaktora naczelnego w tygodniku  „Ozon” w 2005 roku i rolę dyrektora programowego w Religia.tv (2007–2012).

W telewizji TVN, Hołownia współprowadził popularne programy „Mam talent!” i „Mamy cię!” razem z Marcinem Prokopem. Jego wkład w dziennikarstwo został doceniony dwukrotnie nagrodą Grand Press. Ponadto, zaangażował się w działalność charytatywną, zakładając fundacje „Kasisi” i „Dobra Fabryka”.

Hołownia był również kandydatem na prezydenta Polski w wyborach w 2020 roku. Założył i przewodzi stowarzyszeniu Polska 2050, jak również partii politycznej o tej samej nazwie. Obecnie jest marszałkiem sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. 

Kluczowe Punkty
  • Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, opublikował swoje oświadczenie majątkowe.
  • Hołownia posiada oszczędności gotówkowe w wysokości 28,9 tys. zł, 21,5 tys. dolarów oraz 13,02 tys. euro, a także papiery wartościowe o wartości 57 047,64 zł.
  • Marszałek jest współwłaścicielem domu i działki o łącznej wartości 2 mln 898 tys. zł, posiada także siedlisko wiejskie o wartości 554 tys. 100 zł oraz mieszkanie wycenione na 1,62 mln zł.
  • Hołownia nie inwestuje w spółki oraz posiada kilka dzieł sztuki, w tym ikonę o wartości 20 tys. zł i obraz współczesny o wartości 12 tys. zł.
  • Marszałek ma zaciągnięty kredyt na kupno domu w wysokości 1,477 mln zł i kredyt hipoteczny na zakup mieszkania – 568 tys. zł.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną