Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy?


                    Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy?
27Paź

Poznaliśmy już wyniki wyborów samorządowych. Rafał Trzaskowski z wynikiem 56,67% głosów pokonał w pierwszej turze Patryka Jakiego (28,53%). Jeżeli jesteście ciekawi, jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy, to zapraszamy do przeczytania tego artykułu.

Zdjęcie Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy? #1
https://www.instagram.com/p/BoYvZbRhTcs/?taken-by=trzaskowskirafal

Rafał Trzaskowski jak każdy parlamentarzysta musiał złożyć oświadczenie majątkowe. Ostatnio zrobił to w kwietniu tego roku. W oświadczeniu możemy wyczytać, że oszczędności posła wynoszą 156 000 złotych oraz 7500 euro. Dodatkowo posiada dwa mieszkania. Jedno własnościowe o powierzchni 79 m2. Wartość tego mieszkania wycenił na „do 1 mln zł”. Drugie mieszkanie jest obciążone hipoteką. To nieruchomość o powierzchni 103,5 m2, a jej wartość została oszacowana na „do 930 000 zł”.

Zdjęcie Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy? #2

W oświadczeniu możemy doczytać, że Rafał Trzaskowski nie posiada żadnych udziałów i akcji w żadnych spółkach.

Pamiętajmy też, że każdy parlamentarzysta musi ujawnić cały swój majątek – także mienie ruchome, którego wartość przekracza 10 000 zł. Nowy prezydent Warszawy napisał w oświadczeniu, że posiada samochód marki Volvo XC70 (rocznik 2011) oraz że posiada 25% udziału w spadku, w którego skład wchodzi kilkanaście nieruchomości.

Trzeba zaznaczyć, że poseł ma do spłacenia kredyt hipoteczny. Z kwoty 213 000 złotych pozostało mu 45 000 złotych do spłaty.

Zdjęcie Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy? #3
https://www.instagram.com/p/BooT1och6Ad/?taken-by=trzaskowskirafal

Ile zarabia nowy prezydent Warszawy?

Największa część przychodów pochodzi z tytułu uposażenia poselskiego. W 2017 roku wyniosło 145 000 złotych. Kolejne 30 000 złotych zarobił w ramach diety parlamentarnej. Dzięki temu, że wynajął swoje mieszkanie, uzyskał przychód w wysokości ponad 33 000 złotych. Oprócz tego poseł czerpał zyski z kilku innych źródeł m.in. z wykładów na Uniwersytecie Warszawskim oraz Jagielońskim, z tytułu praw autorskich, a także z Polskiego Radia.

Nie wiadomo, ile dokładnie będzie zarabiać jako prezydent Warszawy. Jednak zgodnie z prawem, jego miesięczne wynagrodzenie nie będzie mogło być wyższe niż 12 365 złotych. To wszystko ustali Rada Warszawy.

Zdjęcie Jakim majątkiem dysponuje nowy prezydent Warszawy? #4
https://www.instagram.com/p/BoFF8MGhRVf/?taken-by=trzaskowskirafal
następna inspiracja
Zobacz również:
następna inspiracja