Nowa instagramowa funkcja, której nie możesz przegapić! Czy podbije serca użytkowników?

Justyna
Newsy
23.11.2023 22:05
Nowa instagramowa funkcja, której nie możesz przegapić! Czy podbije serca użytkowników?

W dzisiejszym świecie mediów społecznościowych każda nowa funkcja staje się pretekstem do gorących dyskusji i spekulacji. Ostatnio to Instagram wkracza na pole bitwy z konkurencją, ogłaszając wprowadzenie funkcji, która ma potencjał rozwinąć sposób, w jaki korzystamy z tej platformy. W tym artykule przyjrzymy się bliżej tej nowości i zastanowimy się, czy faktycznie zdobędzie ona serca użytkowników?

Nowość na Instagramie

Instagram, znany z dynamicznego dostosowywania się do trendów, postanowił skorzystać z jednej z najpopularniejszych funkcji TikToka. Dzięki nowej funkcji użytkownicy będą mieli możliwość zapisywania filmów bezpośrednio na swoich smartfonach. To nie tylko ułatwienie w korzystaniu z platformy, ale także krok w kierunku bardziej interaktywnego doświadczenia.

Jak to działa?

Zasady działania nowej funkcji są stosunkowo proste. Użytkownicy będą mogli z łatwością zapisywać ulubione Reelsy bezpośrednio na swoich urządzeniach. Jednak, zgodnie z trendem narzuconym przez TikToka, pobrane filmy zostaną opatrzone znakiem wodnym z logo Instagrama oraz nazwą użytkownika. To ważne ograniczenie, które ma na celu ochronę praw autorskich oraz prywatności twórców.

Nie obędzie się bez ograniczeń

Interesującym aspektem nowej funkcji jest fakt, że niektóre zapisane klipy mogą być "nieme", czyli pozbawione dźwięku. To efekt zastosowania licencjonowanych klipów audio, co stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń przed ewentualnymi problemami z prawami autorskimi związanymi z muzyką w tle. To również dowód na to, że Instagram skupia się nie tylko na użytkownikach, ale także na współpracy z twórcami treści.

Kiedy ta zmiana wejdzie w życie?

Instagram potwierdził, że nowa funkcja jest już wdrażana na całym świecie. Niemniej jednak, zanim trafi do wszystkich użytkowników, może minąć trochę czasu. Data pełnej dostępności dla wszystkich globalnych użytkowników nie została jeszcze dokładnie określona. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak czekać z niecierpliwością na tę nowość.

Czy to zmieni Instagram?

Na wieść o wdrażaniu nowości pojawia się szereg pytań: Czy ta nowa funkcja rzeczywiście zdobędzie serca społeczności Instagrama? Czy to kolejny krok w kierunku jeszcze większej popularności Reelsów? Czy użytkownicy zaakceptują nowe zasady dotyczące zapisywania filmów? Tego dowiemy się dopiero za jakiś czas.

Co sądzicie o najnowszej funkcji, które pojawi się na Instagramie?

 

 

Kluczowe Punkty
  • Instagram wprowadza nową funkcję znaną z TikToka, która umożliwia zapisywanie filmów bezpośrednio na smartfonach użytkowników.
  • Zapisane filmy będą opatrzone znakiem wodnym z logo Instagrama i nazwą użytkownika, co ma na celu ochronę praw autorskich i prywatności twórców.
  • Część zapisanych filmów mogą być 'neme', co jest wynikiem zastosowania licencjonowanych klipów audio i jest dodatkową warstwą zabezpieczeń przed problemami z prawami autorskimi związanymi z muzyką w tle.
  • Instagram potwierdził, że nowa funkcja jest już wdrażana na całym świecie, ale data pełnej dostępności dla wszystkich globalnych użytkowników nie została jeszcze dokładnie określona.
  • Powstają pytania, czy nowa funkcja zdobędzie popularność wśród społeczności Instagrama i czy to kolejny krok w kierunku zwiększenia popularności Reelsów.
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną