Nadchodzą ogromne zmiany na TikToku! Jaki mają związek z Instagramem?

Martyna
Newsy
28.08.2023 20:18
Nadchodzą ogromne zmiany na TikToku! Jaki mają związek z Instagramem?

TikTok, znany z niekonwencjonalnego podejścia do social mediów, zbierał ogromne sukcesy, czerpiąc przewagę z unikatowej formuły, która odróżniała go od Instagrama. Jednakże, nad aplikacją zawisły pewne kontrowersje, co skłoniło chińskich właścicieli do podjęcia ważnej decyzji. Nadchodzą ogromne zmiany dla użytkowników aplikacji. 

Czarne Chmury nad TikTokiem 

Mimo sukcesu, nad TikTokiem zawisły czarne chmury. Wielu zastanawiało się, czy algorytm nie zbiera zbyt wielu informacji o użytkownikach. Być może te dane wykorzystywane są w celach nieetycznych przez chiński rząd? Tego typu spekulacje wywołały kontrowersje i doprowadziło do restrykcji w niektórych krajach. 

Jeżeli te informacje okazałyby się prawdziwe to pewny jest fakt, że miliardy użytkowników padłoby ofiarą chińskiego rządku. Z danych wynika, że: 

“TikTok ma ponad miliard aktywnych użytkowników na całym świecie. Aplikacja została pobrana ponad 3 miliardy razy. Na tle innych aplikacji, użytkownicy TikToka wykazują najwyższy poziom zaangażowania, z wskaźnikiem jego średniej wynoszącym 5,96%” - passport-photo.online.pl 

Zmiany na TikToku 

Teraz TikTok ogłasza ważne zmiany w swojej platformie. Konieczność dostosowania się do nowych regulacji Unii Europejskiej stawia przed nią wyzwania, ale także otwiera drzwi do nowej jakości. Dla założycieli aplikacji koniecznością stanie się wprowadzenie zabezpieczeń podobnych jak na Instagramie.

Jedną z kluczowych zmian jest możliwość wyłączenia personalizacji rekomendowanych treści. To oznacza, że użytkownicy sami będą mogli kontrolować to, co widzą, a nie algorytm. To krok w kierunku bardziej kontrolowanej i spersonalizowanej przestrzeni. 

Co więcej, aplikacja wprowadza również "opcję zgłaszania nielegalnych treści". To działanie ma na celu usunięcie z platformy treści niezgodnych z prawem różnych krajów. Osoby zgłaszające będą mogły wybrać powód zgłoszenia z listy kategorii, takich jak mowa nienawiści czy przestępstwa finansowe. 

Nowa era Tiktoka 

Platforma zobowiązuje się do większej przejrzystości w kwestii blokowania treści. Użytkownicy będą otrzymywać informacje na temat decyzji moderacyjnych, włącznie z wyjaśnieniem, czy działania były automatyczne oraz jak mogą odwołać się od tych decyzji. 

Te zmiany sprawiają, że TikTok staje się bardziej otwarty i dostosowany do oczekiwań użytkowników. Jednak czy te działania przekonają władze Unii Europejskiej, aby dać TikTokowi szansę? Tylko czas pokaże, czy nowa wizja platformy zostanie dobrze przyjęta. 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną