Nałóg alkoholowy – 3 metody terapeutyczne o najwyższej skuteczności

Sponsorowany
Zdrowie
19.09.2023 13:37
Nałóg alkoholowy – 3 metody terapeutyczne o najwyższej skuteczności

Nałóg alkoholowy jest poważnym problemem związanym z wieloma konsekwencjami natury fizycznej i psychicznej, jak również obniżeniem jakości życia codziennego i ograniczeniem relacji interpersonalnych. Wymaga profesjonalnego leczenia i sporej motywacji własnej. Poznaj 3 metody terapeutyczne, które mogą pomóc Tobie lub bliskiej Ci osobie!

Leczenie alkoholizmu powinno być wielopłaszczyznowe i odbywać się przy pomocy lekarzy. Jednym z polecanych rozwiązań pozwalających ograniczyć chęć sięgnięcia po alkohol jest wszywka zawierająca esperal. Warszawa oferuje spory wybór placówek wykonujących takie zabiegi. Dowiedz się, na czym to polega i jakie jeszcze są metody leczenia nałogu alkoholowego!

1. Zaszycie Warszawa – jak działają wszywki alkoholowe?

Przede wszystkim metody stosowane w leczeniu nałogu alkoholowego powinny motywować pacjenta do samokontroli. Rosnącym zainteresowaniem cieszą się więc wszywki alkoholowe, inaczej zwane jako Esperal. Warszawa jest miastem, w którym możesz otrzymać fachową pomoc. Wszywka esperal Warszawa powinna stanowić jeden z elementów leczenia. Da to lepsze rezultaty niż stosowanie wyłącznie jej samej.

Działanie wszywki alkoholowej polega na długofalowym wydzielaniu substancji zakłócającej metabolizm alkoholu. W rezultacie po spożyciu napojów alkoholowych pacjent doświadcza wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak nudności i wymioty, metaliczny posmak w ustach czy przemijająca impotencja. Ogranicza to chęć sięgnięcia po takie trunki.

2. Odtrucie alkoholowe Warszawa a psychoterapia

Samo zastosowanie wszywki alkoholowej czy odtrucia w Warszawie nie wystarczy. Osoba uzależniona musi zrozumieć istotę swojego problemu, dlatego uzupełnieniem leczenia jest psychoterapia. Specjaliści wykorzystują m.in. dysonanse moralne, dzięki którym alkoholik uzmysławia sobie, że największą wartością w jego życiu jest np. rodzina czy praca, a alkohol jest tego przeciwieństwem – wpływa destrukcyjnie na te wartości. Terapia zawsze dobierana jest indywidualnie do potrzeb danej osoby.

Alternatywą są spotkania w klubach AA, czyli tzw. mityngi. Aby wykazywały skuteczność, alkoholik musi jednak uczęszczać na nie z nieprzymuszonej woli. Wszywka esperal pozwoli na ograniczenie głodu alkoholowego pomiędzy kolejnymi spotkaniami.

3. Terapia w ośrodku leczenia uzależnień

Ostatecznością jest terapia w wyspecjalizowanym ośrodku leczenia uzależnień. Najczęściej odbywa się ona w sytuacjach, w których wyżej wymienione metody nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, gdy alkoholik staje się zagrożeniem dla siebie lub swojego otoczenia oraz gdy ma tendencję do utraty motywacji własnej w przebiegu leczenia uzależnienia. Najczęściej są to kilkutygodniowe pobyty. W tym czasie osoba uzależniona znajduje się pod stałą opieką i obserwacją specjalistów, w tym doświadczonych lekarzy i psychologów. Prowadzone są tam grupowe i indywidualne terapie, a pacjent może zdobyć wiedzę i narzędzia do walki z uzależnieniem po zakończeniu pobytu.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną