Znana sieć sklepów opuszcza Europę! Zaskakujące informacje dla Polski!

Justyna
Newsy
09.08.2023 18:20
Znana sieć sklepów opuszcza Europę! Zaskakujące informacje dla Polski!

W dzisiejszym dynamicznym świecie handlu i biznesu marki muszą stale się rozwijać, by przetrwać i sprostać oczekiwaniom klientów. Jedna z rozpoznawalnych i cenionych sieci w branży kosmetycznej ogłosiła właśnie zmiany, które czekają ją w najbliższej przyszłości. Automatycznie wzbudziło to pytania dotyczące przyszłości ich sklepów w Polsce. Co wiadomo na ten temat?

Historia marki

Yves Rocher to nie tylko sklep, lecz również instytucja. Od lat dostarcza szeroki wybór kosmetyków i produktów pielęgnacyjnych, zdobywając uznanie klientów dzięki jakości, różnorodności i profesjonalizmowi. Warto przypomnieć, że według danych producenta kosmetyków w naszym kraju działa 85 punktów handlowych Yves Rocher. Jednakże, nawet tak solidne marki muszą podjąć wyzwania stawiane przez ewoluujący rynek.

W ostatnich dniach doniesienia o ewentualnych zmianach w strategii działania Yves Rocher wprawiły wiele osób w niepewność. Dyskusję wywołał przede wszystkim fakt, że francuska firma zamyka swoje sklepy w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Co ważne, Yves Rocher wciąż będzie tam prowadzić sprzedaż za pomocą swoich stron internetowych. Zmiany dotyczą również siedziby głównej w Stuttgarcie.  Natomiast już w 2021 roku marka zamknęła wszystkie siedem sklepów detalicznych w Holandii.

Przyszłość sklepów Yves Rocher w Polsce

Natomiast pytanie, czy sklepy tej marki w Polsce stoją na skraju wygaśnięcia, wciąż budzi spore zainteresowanie. W odpowiedzi na te wątpliwości Miroslav Kubricht, CEO Central & Eastern Europe Yves Rocher, wyjaśnił:

Zamknięcia sklepów nie są planowane w Polsce, a zmiany na innych rynkach w żaden sposób nie wpłyną na dystrybucję produktów Yves Rocher w Polsce. Konsumenci nadal będą mogli znaleźć i zakupić produkty Yves Rocher poprzez wszystkie dostępne kanały sprzedaży”.

To znaczy, że polscy konsumenci nadal będą mogli cieszyć się bogatym wyborem produktów i usług oferowanych przez Yves Rocher. Wszystkie placówki, które stały się już integralną częścią polskiego krajobrazu handlowego, pozostaną otwarte.

Powody przemian

Nieodłącznym elementem każdego biznesu jest konieczność dostosowywania się do zmieniających się realiów. Kubricht wyjaśnia, że zmiany w Yves Rocher wynikają z rosnącej potrzeby adaptowania się do aktualnych trendów i oczekiwań klientów. Przede wszystkim pandemia i zmieniające się nawyki zakupowe wymuszają dostosowanie się do nowych realiów.

Ponadto, firma Yves Rocher w informacji przesłanej dziennikowi "Bild" wskazuje, że:

„przy obecnym modelu biznesowym, ze względu na ogromne wyzwania gospodarcze nie jesteśmy w stanie działać w sposób zrównoważony i skuteczny".

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną