Tragedia na weselu! 40 osób poszkodowanych, nie żyje babcia Pani Młodej!

Ewelina
Newsy
01.08.2023 10:21
Tragedia na weselu! 40 osób poszkodowanych, nie żyje babcia Pani Młodej!

Wśród radosnych okrzyków i toastów za zdrowie nowożeńców, nikt nie spodziewał się, że ten wyjątkowy dzień zamieni się w prawdziwą tragedię. W Hiszpanii, w prowincji Salamanka, doszło do niecodziennego zdarzenia, które zszokowało cały kraj.

Noc pełna niespodzianek

Wesele, które miało być dniem pełnym radości i miłości, nagle zamieniło się w koszmar. 40 osób z zatruciem pokarmowym, które uczestniczyło w weselu, zmarła również babcia panny młodej. Na tą chwilę nie wiadomo, czy zatrucie było bezpośrednią przyczyną śmierci.

Restauracja Las Cabañas de Peñaranda - miejsce tragedii

Uczestnicy wesela zjedli kolację w restauracji Las Cabañas de Peñaranda. To właśnie tam doszło do tragicznego zdarzenia. Jedna osoba zmarła. Ofiara śmiertelna to babcia panny młodej, ale na razie nie wiadomo, czy jej śmierć jest związana z zatruciem.

Śledztwo w toku

Władze lokalne wszczęły dochodzenie epidemiologiczne. Do restauracji wysłano specjalistów, którzy pobrali próbki. Zlecono sekcję zwłok, aby ustalić przyczynę zgonu.

Kondolencje od burmistrza

Burmistrz Peñaranda de Bracamonte Carmen Ávila złożyła kondolencje krewnym zmarłej kobiety w oświadczeniu cytowanym przez agencję EFE i życzyła szybkiego powrotu do zdrowia wszystkim poszkodowanym. Podkreśliła również, że jest jej bardzo przykro.

Restauracja o nienagannej reputacji

Zapewniła, że w restauracji, w której odbywało się wesele, personel “bardzo dba” o jakość produktów i obsługi, a lokal cieszy się wysoką renomą nie tylko w Peñarandzie. - Jest to restauracja, która nigdy nie miała problemów, chociaż czasami takie rzeczy się niestety zdarzają - powiedziała burmistrz, cytowana przez “El Mundo”.

Poszkodowani z różnych regionów Hiszpanii

Wśród prawie czterdziestu osób, które miały objawy zatrucia pokarmowego, są mieszkańcy Peñaranda de Bracamonte, a także goście, którzy przyjechali z innych regionów Hiszpanii.

Ta tragedia przypomina nam, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo i zdrowie naszych bliskich. Nawet w dniu, który miał być pełen radości i miłości, niespodziewane zdarzenia mogą przynieść smutek i żałobę.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną