Koszmarne wakacje w popularnym kurorcie. Niemal 100 osób w szpitalu!

Justyna

Newsy

31.08.2022 20:38

Koszmarne wakacje w popularnym kurorcie. Niemal 100 osób w szpitalu!

Prawie 100 osób trafiło do szpitali po tym, jak uległo zatruciu w popularnym kurorcie nad Morzem Adriatyckim. Wśród poszkodowanych są turyści z Polski.

Prawie 100 osób uległo zatruciu

Czarnogórski portal DAN doniósł, że aż 96 osób ciężko rozchorowało się po wizycie w tej samej restauracji przy Hotelu Loza w miejscowości Budva. W większości chodzi o osoby z Polski, Słowacji i Słowenii.

Zdjęcie Koszmarne wakacje w popularnym kurorcie. Niemal 100 osób w szpitalu! #1

Ich problemy żołądkowe były na tyle poważne, że trafili do szpitali w miastach Kotor, Bar i Cetinje. Największa grupa turystów została przetransportowana do przychodni w Kotorze. Na szczęście w żadnym ze szpitali nie ma ani jednego pacjenta w stanie ciężkim i większość z poszkodowanych opuści placówki w najbliższym czasie.

Minister zdrowia zabrał głos

Oświadczenie na ten temat opublikował w mediach społecznościowych czarnogórski minister zdrowia Dragoslav Šćekić:

„Od momentu przybycia pierwszych pacjentów Instytut Ratownictwa Medycznego w Budvie zareagował szybko, a po dalszą pomoc pacjentów skierowano do szpitali w Kotorze, Barze i Cetyni. Wspomniane podmioty systemu ochrony zdrowia szybko i odpowiedzialnie podjęły wszelkie działania i zapewniły niezbędną opiekę zdrowotną. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana od pierwszych przyjęć pacjentów, którzy poprosili o pomoc medyczną".

Prezydent Budvy Milo Božović zapowiedział natomiast, że poszkodowani w jego mieście turyści otrzymają nie tylko opiekę medyczną, ale także w kolejnych dniach zakwaterowanie i transport.

Odrzucone oskarżenia

Czarnogórskie media początkowo nie podawały, o którą restaurację chodzi. W końcu poinformowano jednak o zamknięciu hotelu Loza w Budvie, gdzie mieli przebywać poszkodowani turyści.

Najemca hotelu Loza Saša Milić odrzucił oskarżenia. W rozmowie z czarnogórskim portalem narzekał, że media wydały "wyrok" jeszcze przed poznaniem oficjalnych wyników badań. 

Zdjęcie Koszmarne wakacje w popularnym kurorcie. Niemal 100 osób w szpitalu! #2

Zła sława hotelu

Hotel Loza w czarnogórskiej Budvie nie ma dobrej reputacji wśród turystów. Większość opinii w Google jest negatywna. Szczególnie ganione jest jedzenie i warunki jego przygotowywania.

Co więcej, jak donosi słoweński portal siol.net, budwiański lokal przez tamtejsza służby w ciągu kilku ostatnich miesięcy zamykany był aż osiem razy. Dyrektorka lokalnego inspektoratu Ana Vujosevic poinformowała, że plomby założone na obiekcie były siedem razy nielegalnie usuwane.