Nosisz gumkę na ręce? Przeczytaj, zanim będzie za późno!

Ewelina
Zdrowie
21.07.2023 11:25
Nosisz gumkę na ręce? Przeczytaj, zanim będzie za późno!

Wiele osób niesie gumki do włosów na nadgarstkach. To wydaje się wygodne i praktyczne, zwłaszcza dla osób z długimi włosami. Ale czy zastanawialiście się nad konsekwencjami tego zwyczaju? Czy zdajecie sobie sprawę, że noszenie gumki do włosów na ręce może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych? Efekty długotrwałego ucisku na nadgarstek mogą być naprawdę destrukcyjne.

Zespół cieśni nadgarstka i gumki do włosów

Zespół cieśni nadgarstka to dolegliwość, która może wynikać z długotrwałego noszenia gumki do włosów na nadgarstku. Nacisk, który gumka wywiera na nadgarstek, może prowadzić do ucisku na nerw pośrodkowy, który przebiega przez kanał nadgarstka. Może to prowadzić do bólu, drętwienia, a w ciężkich przypadkach nawet do utraty czucia i siły w dłoni.

Efekty długotrwałego ucisku na nadgarstek

Długotrwałe noszenie gumki do włosów na nadgarstku może prowadzić do wielu innych problemów. Obejmują one między innymi: utratę krążenia, powstawanie obrzęków i siniaków, a nawet poważne problemy z żyłami, takie jak zakrzepica.

Infekcja i stan zapalny

Kolejnym poważnym skutkiem noszenia gumki do włosów na nadgarstku jest ryzyko infekcji i stanów zapalnych. Gumki do włosów są idealnym miejscem dla bakterii. Jeśli gumka porani skórę, bakterie mogą dostać się do organizmu i prowadzić do poważnych infekcji. Niektóre infekcje mogą być tak poważne, że wymagają leczenia antybiotykami, a nawet hospitalizacji.

Zdjęcie Nosisz gumkę na ręce? Przeczytaj, zanim będzie za późno! #1

Jak zapobiec problemom zdrowotnym związanym z noszeniem gumek do włosów na nadgarstkach?

Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście zrezygnowanie z noszenia gumki do włosów na ręce. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie tego zrobić, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby zmniejszyć ryzyko poważnych komplikacji zdrowotnych. Po pierwsze, staraj się nie nosić gumki na nadgarstku przez dłuższy czas. Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości, takie jak drętwienie, ból lub zaczerwienienie, natychmiast zdejmij gumkę. Ponadto, upewnij się, że gumka nie jest zbyt ciasna i że regularnie ją zmieniasz, aby zapobiec gromadzeniu się bakterii.

To tylko kilka z powodów, dla których noszenie gumki do włosów na ręce może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego, jeśli zauważysz, że masz ten nawyk, zastanów się nad jego konsekwencjami i zdecyduj, czy warto go kontynuować. Pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną