Obowiązkowy wynajem pustych domów! Rewolucja w nieruchomościach!

Ewelina
Newsy
20.07.2023 10:28
Obowiązkowy wynajem pustych domów! Rewolucja w nieruchomościach!

Nowe przepisy wchodzą do Portugalii. Rząd tego kraju postanowił podjąć kroki w celu zmniejszenia ilości pustych domów, które zdobią ulice, ale niestety nie są użytkowane. 

Mieszkania za granicą? Portugalia mówi: tak proszę!

Tak zwane "ustawy o mieszkalnictwie" dotyczą domów, które są własnością osób, ale nie są przez nich zamieszkiwane. Jeżeli dom nie będzie zamieszkany przez okres 2 lat, właściciel zostanie zobowiązany do wynajęcia go. Co to oznacza dla miłośników podróży i przygód? Więcej dostępnych nieruchomości do wynajęcia w przepięknym kraju pełnym urokliwych miast i bajecznych krajobrazów!

Gminy na straży pustych domów!

Jeszcze ciekawsze jest to, co stanie się po tych dwóch latach, kiedy dom wciąż pozostaje pusty. Wtedy nieruchomość przechodzi pod zarządzanie gminy, która ma za zadanie znaleźć nowych lokatorów. Tak, gmina! Rząd Portugali dąży do tego, aby wszystkie nieruchomości były używane i cieszyły oczy swoim pięknem i przytulnością, a nie stały puste.

Zdjęcie Obowiązkowy wynajem pustych domów! Rewolucja w nieruchomościach! #1

Kiedy "wynajem forsowany" staje się rzeczywistością

Jeśli właściciel nieruchomości unika wynajęcia swojego domu, rozpoczyna się proces zwany "wynajmu forsowanego". Co to oznacza? Po prostu gmina sama zaczyna szukać lokatorów do danej nieruchomości. To jak akcja ratunkowa dla pustych domów - tylko że zamiast łodzi ratunkowych mamy chętnych do wynajmu!

Sa wyjątki - tych nieruchomości nowe prawo nie dotyczy

Nowe ustawy nie dotyczą domów letniskowych czy nieruchomości w portugalskim interiorze. Więc jeśli marzysz o wakacyjnym domu na wiejskiej prowincji, możesz spać spokojnie. Właściciele nadal mogą cieszyć się swoimi domami letniskowymi bez presji wynajmu.

Portugalia mówi NIE dla pustych domów!

Puste domy to problem, który dotyka wiele krajów, ale Portugalczycy postanowili przeciwdziałać tej tendencji. Szacuje się, że w Portugalii jest obecnie ponad 1 milion pustych nieruchomości. To wiele możliwości dla tych, którzy chcą doświadczyć piękna i kultury tego kraju z pierwszej ręki.

Podsumowując, jeśli kiedykolwiek marzyłeś o wynajęciu nieruchomości w Portugalii, teraz jest idealny moment, aby te marzenia stały się rzeczywistością. Własne miejsce pod słońcem, a do tego możliwość wsparcia lokalnej społeczności? Brzmi jak wygrana sytuacja dla wszystkich!

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną