PILNE: Ewakuacja Wrocławia!

Agnieszka
Newsy
26.05.2023 9:46
PILNE: Ewakuacja Wrocławia!

W trakcie prac budowlanych na placu Staszica znaleziono niewybuch ważący 250 kilogramów. 2,5 tysiąca osób poddano ewakuacji, która rozpoczęła się w piątek o 8 rano.

250-kilogramowa bomba w centrum Wrocławia

Podczas prac budowlanych odbywających się na ul. Staszica 32 we Wrocławiu znaleziono niewybuch z okresu II Wojny Światowej. Jest to bomba ważąca 250 kilogramów. 

Już w czwartek, po znalezieniu niewybuchu służby rozpoczęły akcję informacyjną. Natomiast w piątek od 8 rano trwa ewakuacja okolicznych mieszkańców. 

Łącznie ewakuacji zostanie poddanych 2,5 tysiąca osób z okolicy znalezienia niewybuchu. 

Ewakuacja nie jest jednak przymusowa. Osoby, które nie chcą opuścić miejsca zagrożenia, mogą zostać w domu. Policja ostrzega jednak, aby osoby, które postanowiły zostać, nie zbliżały się do okien.

— Komunikaty informujące o ewakuacji i miejscu, gdzie podstawiono autobusy nadawane są z policyjnych radiowozów – powiedziała PAP rzecznik wrocławskiej policji podkomisarz Wojciech Jabłoński. Dodał, że osoby, które nie chcą opuścić swoich domów informowane są o tym, aby nie zbliżać się do okien.

Strefa ewakuacji

Ważącą 250 kilogramów bombę z okresu II Wojny Światowej znaleziono przy ul. Staszica 32. Jest to ulica położona w centrum Wrocławia, w dzielnicy Nadodrze.

Na parking pod dworcem PKP Wrocław Nadodrze podstawione zostaną autobusy MPK, które wywiozą okolicznych mieszkańców na czas akcji saperskiej. Podjęcie niewybuchu ma się odbyć w godzinach 11-13 w piątek. 

W tym czasie zablokowany zostanie także ruch drogowy i kolejowy. 

Zdjęcie PILNE: Ewakuacja Wrocławia! #1

Strefę ewakuacji wyznaczono po obrysie ulic: Reymonta od ul. Łowieckiej do Kleczkowskiej, ul. Kleczkowska od ul. Reymonta do ul. Dębowskiego, ul. Dębickiego do skrzyżowania z ul. Trzebnicką (bez ewakuacji przy ul. Dębickiego), Ul Trzebnicka od skrzyżowania z Dębickiego do Placu Powstańców Wielkopolskich. Następnie Plac ks. Stanisława Staszica od Placu Powstańców Wielkopolskich do skrzyżowania z ul. Św. Wincentego, skręt w prawo na skrzyżowaniu z ul. Pomorska w Pl. Staszica do ul. Biskupa Tomasza Pierwszego, do ul. Biskupa Tomasza do ul. Łowieckiej, Ul Łowiecka do ul. Reymonta.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną