Żona zbuntowała się i przestała gotować i sprzątać”! Historia oburzonego męża.

Martyna

Styl życia

18.03.2023 20:23

Żona zbuntowała się i przestała gotować i  sprzątać”! Historia oburzonego męża.

Według stereotypowego myślenia to kobieta jest odpowiedzialna za wykonywanie obowiązków domowych. Ostatnio w Internecie rozpętała się burza związana z historią oburzonego męża, którego żona przestała sprzątać i gotować. Przedstawiamy szczegóły. 

Historia pewnego małżeństwa 

Od pewnego czasu żona przestała sprzątać i gotować. Mężczyzna nie rozumie co się zmieniło, a zachowanie kobiety tłumaczy jako bezsensowny bunt i jej wymysł. Dotychczas małżeństwo jego oczami było idealne, po pracy przychodził do czystego domu i miał obiad podany na stole. Jednak od pewnego czasu ta sytuacja uległa zmianie.  

Warto podkreślić, że żona narzekającego mężczyzny również pracuje zawodowo, a oprócz tego zajmuje się dziećmi. Po rozmowie ze swoimi koleżankami uznała, że pozwoliła, aby jej życie zamieniło się w “życie służącej”. Kobieta postanowiła zadbać o siebie i wprowadzić w domu podział obowiązków. Niestety to zachowanie mąż potraktował jako niedorzeczny pomysł.  

Powód do rozwodu 

W obecnych czasach sytuacja opisana powyżej wydaje się czymś absurdalnym. Jednak jak widać, takie działania, w których kobieta traktowana jest jak “kura domowa” są nadal słuszne według niektórych mężczyzn.  

Co ciekawe według prawa niewypełnianie obowiązków domowych może być powodem do zakończenia małżeństwa

“Rozwód z powodu niedbania o dom i mieszkanie, niegotowania, prania, sprzątania, braku porządku przez męża czy żonę Jeżeli między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozkład pożycia, każdy z małżonków może żądać, ażeby sąd rozwiązał małżeństwo przez rozwód (art. 56 § 1 k.r.o.).” - kancelaria-prawo-rodzinne.com 

Z pewnością jest to jednak krok ostateczny, ponieważ obecnie wiele par przed zdecydowaniem się na małżeństwo dzięki szczerej rozmowie określa w jaki sposób będzie wyglądała ich wspólna przyszłość. 

Podział obowiązków w polskich domach 

Z badań wynika, że aż 90 % Polek deklaruje, iż obowiązki domowe takie jak: 

  •  pranie 
  •  sprzątanie 
  •  gotowanie 
  •  opieka nad dziećmi 

Spoczywają na ich barkach. W obecnych czasach coraz więcej mężczyzn postanawia wspierać swoje partnerki i również biorą czynny udział w wykonywaniu obowiązków domowych.  

“To, co istotne, to zauważalny trend włączania się mężczyzn w wykonywanie obowiązków domowych związanych właśnie z gotowaniem i robieniem zakupów. W domach rodzinnych badanych zaledwie co czwarty mężczyzna gotował ciepłe posiłki, a w obecnych gospodarstwach już 35% ankietowanych deklaruje, że się tym zajmuje.” - strefabiznesu.pl