Jak ubrać się do samolotu? Eksperci wyjaśniają!

Martyna

Styl życia

18.03.2023 18:24

Jak ubrać się do samolotu? Eksperci wyjaśniają!

Często osoby, które podróżują do ciepłych krajów decydują się na założenie klapek, które odsłaniają stopy. Jest to poważny błąd. Specjaliści wyjaśniają, dlaczego. 

Odpowiednie obuwie 

Eksperci zwracają uwagę przede wszystkim na buty. Zaleca się, aby pasażerowie zakładali pełne obuwie. Zdejmowanie butów, w trakcie lotu i pozostanie w tym czasie w skarpetkach również nie jest dobrym pomysłem. Powodem jest odpowiednia higiena.  

Na pokładach samolotów aż roi się od zarazków, nie widać tego gołym okiem, jednak podłoga jest siedliskiem bakterii. Warto również podkreślić, że podczas turbulencji podłoga w toalecie może być pokryta zawartością muszli klozetowej. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto odbyć lot w pełnych butach. 

“Zapewne minęło już trochę czasu, odkąd podłoga i miejsca pod siedzeniami były dokładnie czyszczone. Pamiętaj, aby, idąc do łazienki, zawsze wkładać buty. Nie myśl, że ciecz, która jest na podłodze, to tylko woda” - travelandleisure.com Bobby Laurie, ekspert ds. podróży i były członek personelu pokładowego. 

Właściwa odzież 

Kolejną istotną rzeczą są ubrania, które mamy na sobie, w trakcie podróży. Mało osób wie, że przed wejściem na pokład konkretnej linii lotniczej należy przeczytać regulamin. Jest to bardzo ważne, ponieważ niektóre z nich mają określone wytyczne odnośnie akceptowanego ubioru. Jeśli ktoś nie zastosuje się do nich, może zostać poproszony o zmianę ubrania, a nawet wyrzucony z samolotu. 

Niektóre osoby, postanawiają założyć na czas lotu piżamę. Jednak eksperci odradzają ten pomysł, ponieważ należy pamiętać, że w tym stroju chodzimy po lotnisku, które jest siedliskiem bakterii. Zaleca się wygodne, luźne bluzki i spodnie.  

Najlepszym rozwiązaniem jest ubranie się na tzw. cebulkę, ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć jaka temperatura będzie odczuwalna na lotnisku oraz na pokładzie samolotu. Dlatego warto zabrać ze sobą kilka warstw ubrań. 

Warto również zadbać o swój komfort i nie zakładać pod spód kostiumów kąpielowych oraz stosować mocnych perfum, które mogą przeszkadzać innym pasażerom.  

Jakie jeszcze rady warto zastosować przed wejściem na pokład samolotu?