Wiosna zawita do Polski! Na termometrach nawet 20 stopni!

Agnieszka

Newsy

16.03.2023 9:50

Wiosna zawita do Polski! Na termometrach nawet 20 stopni!

Pomimo tego, że marzec jak do tej pory nie przyniósł nam cieplejszej i słoneczniej aury za oknem, to nadchodzący weekend, a nawet cały tydzień, ma to zmienić. Jest to dobra wiadomość dla osób, które mają już dość niskich temperatur i pochmurnego nieba. Gdzie i kiedy będzie najcieplej?

Nadchodzi wiosenna pogoda

Wszystko wskazuje na to, że od nadchodzącego weekendu i w trakcie całego następnego tygodnia będziemy mogli cieszyć się wiosenną aurą za oknem. Później ma być jednak jeszcze cieplej. W niektórych miejscach w Polsce temperatury niebawem przekroczą 20 stopni Celsjusza!

Pogoda na weekend 17-19 marca

Nadchodzący weekend będzie pierwszym tak ciepłym weekendem w tym roku. Za sprawą układu wysokiego ciśnienia od Bałkanów do Finlandii i wyżu znad Wielkiej Brytanii w sporej części Polski termometry przekroczą 10 stopni C. Najzimniej będzie na Suwalszczyźnie: 6 stopni C., natomiast najcieplej na Dolnym Śląsku: do 11 stopni C.

W sobotę możemy spodziewać się jeszcze wyższych temperatur. W Warszawie będzie aż 12 stopni C., natomiast na najcieplej będzie ponownie na Dolnym Śląsku - aż 15 stopni C.

– Nareszcie pojawia się szansa na utrzymanie się wiosennej pogody przez kilka dni, do 23 marca, a nie tylko przez jeden dzień, jak to miało miejsce do tej pory – powiedziała synoptyk TVN Meteo. 

Temperatury na poziomie 12-17 stopni mają utrzymywać się w Polsce przez cały nadchodzący tydzień, począwszy od niedzieli. Jednak prawdziwa kulminacja wiosennej pogody zawita do nas w kolejny weekend.

Kiedy będzie w Polsce 20 stopni C?

Od 23 marca temperatury nieco spadną, jednak tylko po to, aby 25 marca zaskoczyć nas aż 20 stopniami w niektórych częściach kraju.

W sobotę 25 marca najcieplej będzie w Warszawie, Katowicach, Krakowie i we wschodnich miejscowościach. Tam synoptycy spodziewają się, że termometry przekroczą 20 stopni C.

Tego dnia w pozostałej części kraju będzie nieco chłodniej, jednak wciąż bardzo ciepło. 

Na Dolnym Śląsku temperatury mają sięgnąć 18 stopni C., natomiast w Polsce środkowej spodziewamy się temperatur od 15 do 19 stopni C.