Zapomnij o zimowej chandrze! Już niedługo na termometrach 20 stopni!

Martyna
Newsy
18.04.2023 18:45
Zapomnij o zimowej chandrze! Już niedługo na termometrach 20 stopni!

Jutro (19.04.2023 r.) pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Czeka nas silny wiatr i przelotne opady. Jednak już w nadchodzący weekend do Polski zawita piękna, słoneczna wiosna. 

Aktualne warunki pogodowe 

Synoptycy przewidują, że środa będzie pochmurna z nielicznymi przejaśnieniami. Termometry wskażą zaledwie 7 stopni Celsjusza. Miejscami również mogą wystąpić opady deszczu ze śniegiem. 

Na poprawę pogody możemy liczyć dopiero w czwartek (20.04.2023 r.). Aura poprawi się w całym kraju. Termometry wskażą od 14 st. C na Śląsku i Ziemi Lubuskiej, przez 15 st. C w centralnej części kraju, do 17 st. C na Warmii, Mazurach i Podlasiu. Wiatr słaby i umiarkowany w porywach do 50 km/h. 

W piątek w większości kraju będzie odczuwalna piękna, słoneczna pogoda. Jedynie na Podkarpaciu mogą wystąpić przelotne opady deszczu. W południowej Polsce temperatura wyniesie ok. 14 st. C, w centrum ok. 17 st. C, a na Pomorzu 18 st. C. Tak jak w poprzednim dniu, powieje wiatr umiarkowany. 

Prognoza pogody na weekend 

Sobota zapowiada się wyjątkowo słonecznie. Temperatura w kraju wyniesie od 17 st. C na Wschodzie, po 20 st. C na Śląsku. Wystąpi słaby, umiarkowany wiatr. 

W niedzielę czeka nas miejscami nieznaczne zachmurzenie. W zachodniej części kraju wystąpią opady deszczu, możliwe również burze. Termometry wskażą na Pomorzu nawet 20 st. C , a w centralnej części kraju oraz na Południu 21 st. C. Na Północy miejscami powieje dość silny wiatr. 

Powrót zimy? 

Synoptycy podkreślają, że nie jest to ostateczne nadejście wiosny. Koniec kwietnia ma być dość chłodny. Nad północną i zachodnią Europą ma wystąpić ogromna zatoka chłodu, która przyniesie do naszego kraju chłodne masy arktycznego powietrza. Od poniedziałku temperatura ma nieznacznie spadać, o kilka stopni. Możliwe , że w środę (26.04.2023 r.) wystąpi lekki mróz. 

Warto w tym zmiennym okresie pogodowym pamiętać o odpowiednim ubiorze oraz o wzmacnianie organizmu witaminami lub lekami na odporność. Miejmy nadzieję, że pogoda będzie dla nas łaskawa w nadchodzącą majówkę.  

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną