W tym tygodniu nawet 20 stopni Celsjusza! Który dzień będzie najcieplejszy?

Martyna P.
Newsy
21.03.2022 10:48
W tym tygodniu nawet 20 stopni Celsjusza! Który dzień będzie najcieplejszy?

IMGW opublikowało wstępną, eksperymentalną długoterminową prognozę pogody. Przedstawia ona informacje, o pogodzie na najbliższe miesiące. Osoby wyczekujące wiosennej, ciepłej aury zapewne będą zadowolone.

Centrum wyżu, które ulokowane było dotychczas na wschód od Polski, zmieni swoje położenie. Przesunie się nad środkową część Europy. W związku z tym chłodniejsze masy powietrza kierować się będą na wschodnią część kontynentu. Do Polski napływać będzie łagodniejsze i cieplejsze powietrze.

 

Zdjęcie W tym tygodniu nawet 20 stopni Celsjusza! Który dzień będzie najcieplejszy? #1

Marzec

W połowie bieżącego tygodnia na termometrach zobaczymy temperaturę około 17-18 stopni Celsjusza. Prawdopodobnie w środę w niektórych rejonach Polski temperatura wyniesie 20 stopni Celsjusza.

Ciepłą aurą będziemy mogli cieszyć się tylko kilka dni. Pod koniec miesiąca temperatura spadnie do 10 stopni na wschodzie Polski. Za zachodzie kraju zaobserwujemy około 15-16 stopni Celsjusza. Niższa temperatura utrzyma się do początkowych dni kwietnia.

 

Ciepły kwiecień

Na początku kwietnia możemy spodziewać się chwilowego, ale mocnego ochłodzenia. Przez kilka dni temperatura nie będzie przekraczać 10 stopni. Po tym krótkim okresie będziemy mogli cieszyć się słoneczną, ciepłą aurą.

Okazuje się, że w kwietniu średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna być powyżej normy wieloletniej. W kwietniu będzie cieplej, niż bywało w latach 1991-2020.

Miesięczna suma opadów na przeważającym obszarze powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej.

 

Deszczowy maj

W maju miesięczna temperatura powietrza będzie mieścić się w trzydziestoletniej średniej. Zaskoczyć nas może natomiast miesięczna suma opadów, która będzie wyższa od wieloletniej normy.

 

Czerwiec niczym nie zaskoczy

Średnia miesięczna temperatura powietrza oraz miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Pierwszy dzień wiosny

Przypomnijmy, że pierwszy dzień kalendarzowej wiosny wypada w poniedziałek 21 marca. Astronomiczna wiosna zaś rozpoczyna się dzień wcześniej.

Pierwszy dzień wiosny jest obchodzony przez uczniów jako dzień wagarowicza. Jednym z najpowszechniejszych zwyczajów związanych z pierwszym dniem wiosny jest topienie marzanny.

Przypomnijmy, że niedługo czeka nas zmiana czasu na letni. Data ta przypada na ostatni weekend marca. 

Wskazówki zegarków będziemy przesuwać 27 marca. Godzina przestawiana jest do przodu – z godziny 2:00 w nocy na godzinę 3:00.

Zdjęcie W tym tygodniu nawet 20 stopni Celsjusza! Który dzień będzie najcieplejszy? #2

 

 

 

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną