Jaka jest najintymniejsza rzecz w sypialni? Wiele kobiet ma z tym problem!

Martyna

Seks

28.02.2023 20:23

Jaka jest najintymniejsza rzecz w sypialni? Wiele kobiet ma z tym problem!

Zbliżenie z partnerem zawsze wzbudza wiele emocji. Jednak jak się okazuje wiele par mimo licznego stażu związkowego nadal ma problem z niektórymi rzeczami w sypialni.  

Afera na TikToku 

W ostatnich dniach w Internecie rozpętała się burza wokół nagrania, które zostało opublikowane w znanej aplikacji TikTok. Użytkowniczka @Joss_maura opublikowała filmik, na którym przyznała, że mimo iż jest w długoletnim związku ze swoim partnerem to decyduje się ona na współżycie z nim wyłącznie przy zgaszonych światłach. 

Swoje stanowisko wyraziła w następujący sposób: 

Nie obchodzi mnie, jak długo już jesteśmy małżeństwem, nie będę uprawiać seksu przy włączonym świetle - @Joss_maura 

Niebywałym zaskoczeniem okazał się fakt, iż wiele użytkowników aplikacji zgodziło się z kobietą. Co więcej, niektóre Panie skomentowały, że mimo iż ich partnerzy byli przy porodzie to nadal nie wyobrażają sobie, aby mieli się kochać przy zapalonym świetle.  

Psychologia 

Seksuolodzy uważają, że strach przed uprawianiem seksu przy zapalonym świetle wynika z braku pewności siebie. Lekarka Izabela Jąderek wyjaśnia ten problem w następujący sposób: 

My kobiety jesteśmy seksualizowane. Jak wielką uwagę zwraca się na to, jak wyglądamy, jaką mamy figurę, czy nam się przytyło, czy schudłyśmy. Na wielu reklamach produkty są pokazywane poprzez kobietę. Ciało kobiety jest wykorzystywane do wielu rzeczy, które nie są związane z seksem. Jak my potem mamy nie patrzeć na siebie w ten sposób? Jak mamy siebie nie porównywać? Jak mamy nie myśleć, że coś jest z naszym wyglądem nie w porządku, kiedy otaczają nas wyfiltrowane i upiększone kobiety na reklamach czy Instagramie.” - osrodek-centrum.pl 

Rozwiązanie problemu 

Najlepszym pozbyciem się strachu przed kochaniem się przy zapalonym świetle jest szczera rozmowa ze swoim partnerem. Seks nie powinien być tematem taboo, jest to tak samo normalne jak jedzenie i picie. Skoro dopuszczamy do siebie drugie człowieka oznacza to, że mu ufamy i nie boimy się oceny z jego strony.  

Jak się okazuje wiele kobiet ma kompleksy, których ich partner nie dostrzega. Dlatego jeżeli nie czujemy się pewne siebie w łóżku to jest to znak, że niezwłocznie musimy odbyć szczerą rozmowę z partnerem. 

Poniżej umieszczamy link do filmiku z TikToka @Joss_maura: