Brak wody w Zakopanem! Turyści oburzeni.

Martyna

Newsy

18.01.2023 14:59

Brak wody w Zakopanem! Turyści oburzeni.

Sezon turystyczny rozpoczął się na dobre w samym sercu gór. Jak wynika z najświeższych informacji Zakopane zostało odcięte od wody. Przerwa w dostawie miała miejsce w nocy z 17/18.01 i trwa nadal. Nie wiadomo, kiedy problem zostanie rozwiązany. 

Zakopane 

Przerwa w dostawie wody została ogłoszona 17.01 kilka godzin przed jej odcięciem. Przewidywania mówiły, że lada moment zostanie ona przywrócona jednak do chwili obecnej problemu nie rozwiązano. Cała sytuacja dotknęła w szczególności rozgniewanych turystów, którzy płacą ogromne sumy za przyjemne wakacje. Według statystyk: 

Liczba stałych mieszkańców Zakopanego wynosi niecałe 28 tysięcy. W czasie najbardziej obleganych weekendów w mieście przebywa jednocześnie 250 tysięcy turystów.” - portaltatrzanski.pl 

Problem z wodą 

Jak wynika z informacji firma odpowiedzialna za przerwę w dostawie wody odmawia komentarza. Informacje o problemie zostały ogłoszone na oficjalnej stronie spółki komunalnej Sewik. Ponadto o przerwie w dostawie wody poinformował Urząd Miasta Zakopane. Komunikat brzmiał następująco: 

“ W związku z pracami na sieci wodociągowej związanymi z wykonywaniem inwestycji 'Budowa zintegrowanego centrum przesiadkowego przy dolnej stacji kolejki linowej na Kasprowy Wierch' w nocy z 17.01.2023 r. na 18.01.2023 r. od godziny 23:00 wystąpi ograniczenie w dostawie wody dla miasta Zakopane" - https://www.zakopane.pl/

Prace polegały na przeniesieniu głównej rury wodociągowej do innej lokalizacji. Początkowo mówiono, że zasilanie wody ma wrócić o godzinie 7 rano 18.01. Jednak mieszkańcy miasta oraz turyści informują, że awaria trwa nadal, a firma odpowiedzialna za całe zamieszanie milczy w tej sprawie.  

Ogromne ceny 

Turyści, którzy przyjechali spędzić spokojne i miłe wakacje w Zakopanem uważają, że miasto powinno wziąć pod uwagę trwający sezon turystyczny i przełożyć tego typu prace na inny termin. Ich zdaniem władze miasta nie dbają o komfort mieszkańców oraz osób przyjezdnych.  

Jest to szczególnie uciążliwe, ponieważ turyści tłumaczą, że za swój pobyt musieli sporo zapłacić. Rosnąca inflacja w kraju powoduje wzrost cen również w branży turystycznej. Przykładowo na codzienne atrakcje takie jak kupno waty cukrowej trzeba będzie przeznaczyć 20 zł. Kolejną podwyżką okazała się cena za grzane wino, które kosztuje aż 20-30zł za kubek. 

Pozostało mieć nadzieje, że problem z dostawą wody w mieście zostanie jak najszybciej rozwiązany.