Co mówi o Tobie zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych?

Justyna
Psychologia
07.01.2023 20:10
Co mówi o Tobie zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych?

Zdjęcie profilowe zamieszczone na portalach społecznościowych może przekazać wiele informacji na nasz temat. Eksperci uważają, że to bogate źródło wiedzy o naszej osobowości i wizerunku, a także o tym, jak chcemy zaprezentować się innym. Sprawdź, co mówi na ten temat psychologia!

Zdjęcie profilowe ma znaczenie

Francesca Tighinean to młoda psycholożka i absolwentka University of London, której konto na TikToku obserwuje ponad 1,2 mln osób. Postanowiła wytłumaczyć, co mówi o nas zdjęcie profilowe w mediach społecznościowych oraz jak na jego podstawie mogą nas odbierać inni ludzie. To niezwykle ważne, ponieważ jak wykazały badania, potrzebujemy jedynie 40 milisekund, aby ocenić kogoś na podstawie zdjęcia.

Jesteś towarzyski i otwarty

Kolorowe zdjęcie, na którym jesteś w towarzystwie innych osób wskazuje, że jesteś towarzyski, otwarty, przyjazny i pewny siebie. Możesz nazwać się ekstrawertykiem, ponieważ czerpiesz energię z kontaktów międzyludzkich.

Jesteś sumienny i dokładny

Jeśli na zdjęciu profilowym znajduje się twoja uśmiechnięta twarz, oznacza to, że jesteś dokładny i sumienny. Dobrze wiesz, czego inni od ciebie oczekują, w związku z tym potrafisz się dopasować do niemal każdej sytuacji.

Jesteś pewny siebie

Gdy na zdjęcie profilowe wybrałeś portret, na którym w pełni pokazujesz swoją twarz, świadczy to o dużej pewności siebie. Znasz swoją wartość, nie masz nic do ukrycia i nie boisz się krytyki.

Jesteś niezależny

Jeśli Twoje zdjęcie profilowe nie przedstawia twarzy, może to oznaczać, że jesteś niezależny i lubisz chadzać własnymi ścieżkami. Masz swoje zdanie na każdy temat, dlatego nie ulegasz naciskom i opiniom innych, a częściej idziesz pod prąd.

Masz kompleksy

Zazwyczaj bardzo seksowne zdjęcie jest próbą zamaskowania braku pewności siebie i niskiej samooceny. Może to oznaczać, że masz przymus pokazywania czegoś więcej, bo nie czujesz się wystarczająco dobry taki jaki jesteś.

Jesteś zamknięty w sobie

Jeśli zdjęcie profilowe jest ciemne, rozmyte i przedstawia twoją twarz z bliska, może to oznaczać, że jesteś skryty i zamknięty w sobie. Starasz się, aby inni nie wiedzieli o Tobie zbyt wiele. Być może oprócz tego bywasz podatny na lęki, zazdrość i frustrację.

Częste zmiany

Psycholożka dodała również, że częsta zmiana zdjęcia profilowego także ma znaczenie. Może być sygnałem braku silnej tożsamości i niepewności.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną