GIS ostrzega: wycofano popularną herbatkę dla niemowląt i dzieci!

Agnieszka
Zdrowie
04.01.2023 11:05
GIS ostrzega: wycofano popularną herbatkę dla niemowląt i dzieci!

We wtorek do przestrzeni publicznej trafiło ostrzeżenie wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny na temat owocowej herbatki przeznaczonej dla niemowląt i dzieci powyżej 8. miesiąca życia. Okazuje się, że wykryto w niej ciała obce i pod żadnym pozorem nie należy spożywać tego produktu.

Ostrzeżenie publiczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego

GIS wydał we wtorek ostrzeżenie publiczne na temat owocowej herbatki dla dzieci, w której wykryto ciała obce. Informuje, że herbatki nie należy spożywać i podawać dzieciom. 

Mowa o partii produktu:

"Humana Herbatka owocowa z ekstraktem z owoców po 8 miesiącu", o numerze partii 73033 C56 i dacie minimalnej trwałości: 29.11.2023. Wyprodukowano dla Humana Poland Sp. z o.o., Plac Konesera 6 lok. B.3, 03-736 Warszawa przez firmę ARTIFEX INSTANT S.R.O. z Republiki Czeskiej.

Na stronie gov.pl Głównego Inspektoratu Sanitarnego czytamy, że do Państwowej Inspekcji Sanitarnej wpłynęła skarga, która przed dalsze analizy produktu została potwierdzona.

Zagrożenie:

W wyniku działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej w związku ze skargą konsumenta potwierdzono obecność ciał obcych w produkcie. Produkt jest przeznaczony do spożycia przez niemowlęta i dzieci powyżej 8 miesiąca życia. Spożycie produktu przez najmłodszych konsumentów może wiązać się z ryzykiem zdrowotnym. - czytamy na stronie gov.pl.

 

Wstrzymanie sprzedaży

Firma Humana Poland Sp. z o.o. wydała komunikat do wszystkich sieci handlowych, które posiadają w swoim asortymencie wymienioną partię produktu o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży produktu. Poprosiła też o zabezpieczenie produktów w magazynach i w sklepach.

Natomiast u producenta herbaty owocowe przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające pod nadzorem służb sanitarnych z Republiki Czeskiej oraz dodatkowo wzmocniono procedury kontroli produkcji.

 

Zdjęcie GIS ostrzega: wycofano popularną herbatkę dla niemowląt i dzieci! #1
Źródło:https://www.gov.pl/web/gis/ostrzezenie-publiczne-dotyczace-zywnosci-obecnosc-cial-obcych-w-partii-herbatki-owocowej-z-ekstraktem-z-owocow-200g
Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną