Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok zaskoczy!

Martyna P.

Newsy

29.12.2022 8:39

Pogoda w Sylwestra i Nowy Rok zaskoczy!

Nad Europę nadciąga fala gorąca, która przyniesie znaczne ocieplenie również w naszym kraju. Szczegóły pogody na najbliższe dni przybliżył Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ile stopni ujrzymy na termometrach w Sylwestra i Nowy Rok?

 

Nad Polskę nadciąga wilgotne, ciepłe powietrze znad Oceanu Atlantyckiego. Synoptycy przewidują, że na przełomie 2022 a 2023 roku może wystąpić znaczne ocieplenie i poczujemy wiosenną aurę. Brytyjski meteorolog Scott Duncan opublikował komunikat w mediach społecznościowych, w którym zwraca uwagę, że w Europie będzie wyjątkowo ciepło jak na tę porę roku. Niestety osoby, które chcą spędzić sylwestra w plenerze, muszą zaopatrzyć się w parasolkę.

Synoptycy ostrzegają, że w najbliższych godzinach mogą pojawić się silne porywy wiatru prowadzące do przerw w dostawie prądu. Instytut przestrzega przed łamiącymi się gałęziami. Apeluje, aby w najbliższych dniach, przy tak silnych wiatrach nie odpalać fejerwerków.

Alerty obowiązują od godziny 22:00 w środę do godziny 21:00 w czwartek na terenie powiatów: sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, krośnieńskiego, jasielskiego, gorlickiego, karkonoskiego, lwóweckiego oraz lubańskiego.

 

Jaka będzie pogoda w Sylwestra?

Okazuje się, że Sylwester i Nowy Rok będzie bardzo ciepły.

31 grudnia 2022 r w Warszawie na termometrach zobaczymy 12 stopni Celsjusza. W okolicach Zielonej Góry temperatura sięgnie wartości od 14 do 15 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Suwałkach – tam temperatura wyniesie około 6 stopni.

Wschodnia cześć kraju będzie mocno zachmurzona. Opady deszczu pojawia się na Pomorzu Zachodnim, w północnej część Ziemi Lubuskiej, na północy Wielkopolski, w województwach pomorskim i warmińsko-mazurskim.

Synoptyk IMGW przekazał podczas wywiadu z PAP, że mróz pojawi się jedynie na terenach górskich. Tam temperatura wyniesie minimalnie od -3 do -1 st. Celsjusza.

 

Jaka pogoda w Nowy Rok?

Z prognozy opublikowanej przez IMGW wynika, że Nowy Rok również będzie bardzo ciepły, ale pochmurny. Pojawią się opady deszczu.

Na północy Polski na termometrach pojawi się około 7 stopni. Na południowym zachodzie kraju temperatura wyniesie do 15 stopni Celsjusza.

Porywy wiatru będą wynosić do 65 km/h.