Sylwester 2022/2023. Ile zarobią największe gwiazdy koncertów sylwestrowych TVP i Polsatu?

Justyna

Newsy

28.12.2022 18:33

Sylwester 2022/2023. Ile zarobią największe gwiazdy koncertów sylwestrowych TVP i Polsatu?

Ponad milion złotych za kilkuminutowy występ to kwoty oferowane największym zagranicznym gwiazdom sylwestrów organizowanych przez polskie telewizje. W porównaniu, czołowi polscy artyści mogą liczyć na zdecydowanie mniejsze wypłaty. O jakich kwotach mowa?

Wielkie przedsięwzięcia telewizji

Plenerowe sylwestry to ogromne przedsięwzięcia organizowane przez stacje telewizyjne. „Sylwestra Marzeń” (TVP), który rok temu przyciągnął 4,9 mln widzów, ma kosztować w tym roku ok. 10 mln zł.

Natomiast organizatorzy „Sylwestrowej Mocy Przebojów” (Polsat) planują wydać 5 mln złotych. Zeszłoroczna impreza sylwestrowa Polsatu mogła pochwalić się oglądalnością w postaci 3,01 mln widzów.

Główna część wspomnianych środków zostanie oczywiście przeznaczona na gaże występujących artystów. Rozstrzał kwot, które otrzymają poszczególne gwiazdy jest ogromny i wynika z kilku czynników. Wszystko zależy przede wszystkim od tego:

  • ile razy artysta pojawi na scenie,
  • skąd przyjeżdża,
  • czy jest obecnie na topie,
  • czy jest uznaną gwiazdą, czy początkującym artystą.

Dodatkowo należy pamiętać, że na występie zarabia nie tylko sam artysta, ale też zespół towarzyszący mu na scenie, ekipa techniczna oraz tancerze.

Zarobki gwiazd zagranicznych

Na największe kwoty mogą liczyć zagraniczne gwiazdy wieczoru, występujące w okolicach północy. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, Jason Derulo - gwiazda sylwestra TVP w 2021 r., otrzymał za swój występ od 1 do 1,2 mln złotych.

Podobną gażę miała najprawdopodobniej otrzymać Melanie C, która w ostatniej chwili odwołała swój udział w tegorocznym Sylwestrze Marzeń z Dwójką. Co ciekawe, teraz prawdopodobnie zapłaci karę za odstąpienie od umowy, rzędu nawet 100 tys. zł.

Sylwestrowe gaże polskich artystów

Zdecydowanie skromniej prezentują się zarobki polskich gwiazd:

  • Portal Wirtualne Media przekazał, że Maryla Rodowicz za swoje występy może liczyć na 150 tys. zł, z czego 40 tys. mają kosztować same stroje.
  • Podobnie Beata Kozidrak, która wystąpi podczas sylwestra w Polsacie, dostanie ok. 150 tys. zł.
  • Nieco mniej, bo 100 tys. zł, ma natomiast podczas tej samej imprezy zarobić Doda.
  • Zenek Martyniuk z zespołem „Akcent” mają zarobić na sylwestrze w TVP ok. 100 tys. zł.  
  • Sławomir i Kajra także otrzymają w tym roku 100 tys. zł za występ na „Sylwestrze Marzeń”.