Weekend cudów już niedługo! Jak zrobić paczkę LAST MINUTE?

Martyna P.
Newsy
06.12.2022 8:51
Weekend cudów już niedługo! Jak zrobić paczkę LAST MINUTE?

Szlachetna paczka jest programem społecznym, który funkcjonuje w Polsce od 2001 roku. Jego działalność opiera się na inicjatywie wolontariuszy i darczyńców. Niebawem odbędzie się Weekend Cudów. Jest to etap programu, który jest pełen radości, empatii i wielu spotkań.

 

Raport o Biedzie z 2021 roku wskazuje, że w skrajnym ubóstwie w Polsce żyje 2 mln osób (w tym niespełna pół miliona dzieci).

Na oficjalnej stronie (Szlachetnej Paczki) czytamy, że 6% tych dzieci żyje bez dostępu do łazienki, a 3% bez dostępu do wody.

 

 

Szlachetną Paczkę możesz wspierać cały rok!

Do programu Szlachetnej Paczki mogą przyłączyć się osoby indywidualne lub firmy.

Można wcielić się w rolę darczyńcy, osoby przygotowującej paczki, wolontariusza, bądź darczyńcy wspierającego paczkę wpłatą.

Cele programu:

  • Wspieranie osób w trudnej sytuacji;
  • Angażowanie w działania pomocowe media i biznes;
  • Towarzyszenie rodzinom przez wiele tygodni;
  • Udzielanie pomocy w formie: Paczki materialnej, Paczki Medyków, Paczki Prawników.

Dzięki programowi wolontariusze przez ostatnie 5 lat odwiedzili ponad 160 tysięcy rodzin.

Do programu włączane są osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej (z przyczyn od siebie niezależnych).

„Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi” – czytamy na oficjalnej stronie programu Szlachetnej Paczki.

 

Zdjęcie Weekend cudów już niedługo! Jak zrobić paczkę LAST MINUTE? #1

Weekend cudów!

Drugi weekend grudnia (10-11) to Weekend Cudów. Jest to moment przekazania rodzinom pomocy materialnej.

Weekend ten będzie pełen spotkań. Darczyńcy dostarczą paczki do magazynów. Następnie Wolontariusze rozdadzą paczki Rodzinom.

Należy podkreślić, że Weekend Cudów nie jest ostatnim etapem programu. Trwa on cały rok. Po rozdaniu podarunków wolontariusze pozostają w ścisłym kontakcie z rodzinami.

Na oficjalnej stronie został opublikowany poradnik dotyczący tego, jak przygotować paczkę LAST MINUTE. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Zostań z nami
Pobierz naszą aplikację mobilną