Koniec plastikowej eKarty w mBanku!

Justyna

Newsy

05.12.2022 18:49

Koniec plastikowej eKarty w mBanku!

mBank wprowadza kolejne rozwiązania, które mają zmniejszać negatywny wpływ na środowisko naturalne. Jednym z takich działań jest zapowiedź redukcji wykorzystywanego plastiku.

Działania na rzecz środowiska

mBank chwali się swoimi działaniami na rzecz środowiska. Co prawda nie rezygnuje całkowicie z plastiku, ale poszerza ofertę kart cyfrowych i przechodzi na wydawanie kart, które powstały z tworzyw sztucznych z recyklingu.

Zdjęcie Kolejny krok mBanku w redukcji plastiku! Klientów czeka duża zmiana! #1

Jak podaje mBank, do portfeli klientów trafiło ich już ponad pół miliona. W 85% procentach składają się z tworzywa z odpadów. Dzięki temu bank oszczędził środowisku produkcji dodatkowych ponad 2 ton plastiku. W przyszłym roku mBank planuje wydawać karty, które będą powstawać w całości z przetworzonych tworzyw.

Zielony listek

Równolegle mBank sukcesywnie poszerza ofertę kart wydawanych wyłącznie w cyfrowej formie. Rozwiązania sprzyjające środowisku oznacza specjalną etykietą – tzw. zielonym listkiem. Ekosymbol ma trzy odmiany: „mniej CO2”, „mniej papieru” i „mniej plastiku”.

Symbolem „mniej plastiku” oznaczane są produkty i usługi, które zmniejszają zużycie tworzyw sztucznych o co najmniej 85%. Oznaczenia „mniej papieru” zarezerwowane są dla procesów obsługi lub sprzedaży produktu bankowego, z których całkowicie wyeliminowano papierowe dokumenty. Zielony listek „mniej CO2” oznacza z kolei, że produkt lub usługa zmniejszają emisje gazów cieplarnianych.

Zdjęcie Kolejny krok mBanku w redukcji plastiku! Klientów czeka duża zmiana! #2
Źródło: https://www.mbank.pl/mbank-news/co-nowego/zielony-listek-nowe-oznaczenie-dla-produktow-i-uslug-mbanku-ktore-wspieraja-ekologie.html

Koniec plastikowej eKarty

Ważną zmianą jest również wycofanie z oferty plastikowej eKarty. Od 26 stycznia 2023 r. będzie można zamówisz tylko eKartę wirtualną. Obecnie wciąż można zamówić jej obie wersje. Znajdują się na niej m.in. numer i kod CVV. Koszt karty to 25 zł.

Od stycznia plastik nie będzie już dostępny, a obsługa eKarty odbywać się będzie poprzez aplikację, gdzie znajdziemy dane karty. eKarta wirtualna jest darmowa, co stanowi dodatkową korzyść dla użytkownika.

Zdjęcie Kolejny krok mBanku w redukcji plastiku! Klientów czeka duża zmiana! #3
Źródło: https://www.mbank.pl/indywidualny/karty/karty-debetowe/ekarta/

Dedykowane płatnościom internetowym

eKarty zostały stworzone z myślą o płatnościach internetowych. Ich atutem jest to, że nie trzeba udostępniać danych swojej podstawowej karty przy zakupach w internecie. Można na przykład dodać eKartę do płatności za subskrypcje. eKarta pozwala także płacić za zakupy online w zagranicznych sklepach internetowych w dolarach lub euro. Wielkość kwoty przypisanej do karty reguluje sam użytkownik, a maksymalny limit doładowania to 10 tys. zł.

Na podobnej zasadzie działa inna, wprowadzona przez mBank karta w aplikacji – Mastercard Mobilna.